It's not a compliment

Czy wiecie, co to catcalling? Tym pojęciem możemy określić wszystkie głupie zaczepki facetów, gwizdy na ulicy, seksualne aluzje, które obcy mężczyźni kierują w naszą stronę. Nie bójmy się przyznać – to jedna z najbardziej wkurzających i obrzydliwych zagrywek. Sprawia, że czujemy się niekomfortowo, jesteśmy zakłopotane i w zasadzie chcemy uciekać jak najdalej. Noa Jansma, dwudziestolatka z Amsterdamu, rozpoczęła internetowy projekt zwracający uwagę na problem. Dear catcallers, it’s not a compliment.

Jansma rozpoczęła swoją instagramową działalność we wrześniu. Na profilu @dearcatcallers publikuje swoje selfie z facetami, którzy w niewybredny sposób zaczepiali ją na ulicy. Oczywiście mężczyźni nie wiedzieli o jej projekcie, dlatego na niektórych zdjęciach widać, że z entuzjazmem podeszli do pomysłu wspólnej fotki. Każde zdjęcie zawiera też opis sytuacji.

Co dziewczyna chce pokazać swoją pracą? Chociaż sama przestała już robić zdjęcia, publikuje je stale na IG i zachęca do dzielenia się swoimi historiami. To zadziwiające, jak wielu mężczyzn uważa, że nie ma nic złego z nazywaniu kobiet niewybrednymi słowami, w gwizdaniu za nimi czy zaczepianiu w okropny sposób. Przyznajcie same, ile razy Wam się to zdarzyło. Noa swoim działaniem podkreśla, że jest to autentyczny problem współczesnego społeczeństwa, ignorowana do tej pory odmiana seksizmu, której musimy się sprzeciwiać.

W Holandii od 1. stycznia 2018 roku podobne zaczepki będą podlegały karze grzywny.

 

źródło: www.instagram.com/dearcatcallers via boredpanda