Instabaks x Saucony Originals w nietypowym projekcie

Czy można połączyć buty, Japonię i zupę Ramen? Jak się okazuję można! Udowadniają to Instabaks x Saucony Originals. Oto co wyszło z tej niecodziennej kolaboracji!

Fot. @mikestrykowsky
1 / 3

Jeden z najpopularniejszych sneakerheadów w Polsce i marka specjalizująca się w produkcji sneakersów połączyli siły w projekcie, którego efektem jest customowy but na bazie modelu Shadow 5000. Instabaks x Saucony Originals to projekt, który miał na celu połączyć w jedną całość trzy pasje głównego bohatera kolaboracji – buty, kulturę Japonii i najsłynniejszą japońską zupę, jaką jest Ramen.

Na potrzeby projektu logo Instabaksa (oryginalnie uszy królika) zostało „wrzucone” do miseczki na Ramen. Od zewnętrznej strony na znaku Saucony znalazł się różowy element, który nawiązuje do Naruto-maki, a od wewnętrznej strony prym wiodą zielone wstawki inspirowane algami, bez których trudno wyobrazić sobie japońską zupę. Customowy projekt uwzględnia również zmiany na języku, gdzie oryginalna metka ustąpiła miejsca nowej, żakardowej, zawierającej logo Instabaksa i Saucony.

Instabaks

Fot. @mikestrykowsky

Ramen to dzieło sztuki, to nie jest zupa, która posiada tylko dwa składniki, tylko jest ich ogrom, a sama procedura przygotowania to wielogodzinny proces. Każdy kucharz może wyrazić siebie poprzez to danie, a jego odmian i wariantów jest mnóstwo. Podobnie jest z butami i customami, każdy może pokazać cząstkę siebie przez to, jak gotuje lub jak się nosi, dlatego wspólnie z marką Saucony postanowiliśmy połączyć te dwa tematy w całość – powiedział Instabaks.

W zestawie znalazły się również pałeczki oraz porcelanowa łyżeczka, a także dwie pary okrągłych sznurowadeł, przypominających makaron znajdujący się w Ramenie. Custom został wykonany przez ekipę Sneaker Boyz.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym Instabaks opowiada o projekcie.