Ikony w Bieli

Dzień ślubu to jeden z najpiękniejszych i niezapomnianych dni w życiu każdej kobiety. Suknia panny młodej powinna być idealna, manifestować miłość do ukochanego oraz wyrażać indywidualność, a co najważniejsze wzbudzać zachwyt. Zobaczcie kobiety ikony w białych, ślubnych sukniach!

Księżna Diana
Bajkowy ślub określony „ślubem stulecia” księcia Karola i Lady Diany, który odbył się 29 lipca 1981 roku. W tym szczególnym dniu, Lady Diana wybrała sukienkę zaprojektowaną przez Dawida i Elizabeth Emanuel. Wykonana z jedwabiu i antycznych koronek oraz ozdobiona tysiącem maleńkich perełek. Aktualnie suknie jest wystawiona w londyńskim pałacu Kensington, który kiedyś pełnił funkcje rezydencji Diany, aktualnie jest miejscem zamieszkania syna Williama i jego żony.

Kate Middleton
Kolejna wspaniała ceremonia ślubna w brytyjskiej rodzinie królewskiej stała się jednym z najbardziej niezwykłych wydarzeń z ostatnich kilku lat. Kate zachwycała wdziękiem i wspaniałą suknią ślubną zaprojektowaną przez Alexandra McQueena. Fenomenalna suknia z długim, eleganckim trenem, pięknym welonem i delikatną koronką oczarowała wszystkich zebranych gości.

Jacqueline Kennedy
Ceremonia ślubna Jacqueline oraz senatora John F. Kennedy odbyła się w Rhode Island w 1953 roku Przyszła pierwsza dama Stanów Zjednoczonych wyglądała oszałamiająco w rozłożystej sukni ślubnej i z długim pięknym welonem.

Marilyn Monroe
Słynna ikona kobiecości Marilyn Monroe założyła klasyczną suknię z delikatną kokarda odcinającą pod biustem, rozkloszowany welonik i białe krótki rękawiczki. Wyglądała jak piękna błąd włosa zjawa. Marilyn w swojej karierze wiele razy występowała w białych sukienkach. Zawsze dodawały jej wdzięku i kobiecości, zwłaszcza rozkloszowana słynna tiulowa sukienka.

Angelina Jolie
Jedna z najpiękniejszych par Hollywood, Angelina Jolie i Brad Pitt pobrali się 23 sierpnia 2014 roku, w prywatnej ceremonii w południowej Francji. Prawdopodobnie jedno z najbardziej oczekiwanych małżeństw minionej dekadzie. Suknia ślubna Angeliny Jolie była jak płótno obrazu, pełna kolorowych ilustracji wykonanych przez 6 dzieci. Projektanci Atelier Versace wykonali suknie z jedwabiu z pięknymi kolorowymi malunkami. To jedna z najbardziej znanych sukien ślubnych w historii mody.

Victoria Beckham
Obecnie projektantka mody i ikona stylu, która sama projektuje niezwykłe suknie ślubne. Ślub z Davidem Beckhamem odbył się w lipcu 1999 roku, w Irlandii. Victoria miała na sobie suknię w kolorze szampana zaprojektowaną przez Vera Wang. Victoria niedawno ujawniła, że suknia ślubna nadal wisi w szafie!

Carrie Bradshaw, Seks w wielkim mieście
Ekstrawagancka suknia ślubna Carrie Bradshaw, głównej bohaterki z serialu Sex and the City. Strój zaprojektowany przez Vivienne Westwood, wyraźnie wyróżniał się spośród innych sukien ślubnych dzięki unikalnej konstrukcji, ukazując styl i charakter bohaterki. Ta jedna suknia to nie wszystko, pamiętacie sesję zdjęciową Carrie Bradshaw w białych eleganckich sukniach od największych projektantów? W każdej wyglądała zjawiskowo!

 

Foto: pinterest