IKONA: Meryl Streep

Meryl Streep jest niekwestionowaną gwiazdą i prawdziwą ikoną. Ta amerykańska aktorka nieraz udowodniła swój wybitny talent, który został doceniony wieloma prestiżowymi nagrodami. Genialnie wciela się w role zarówno zwariowanej mamy w musicalu Mamma Mia, jak i żelaznej damy, Margaret Thatcher, za której sylwetkę dostała Oskara.

Krytycy niejednokrotnie podkreślali niesamowity talent aktorki do przybierania najbardziej zróżnicowanych ról. Widzieliśmy ją w Wyborze Zofii, wspomnianej już Żelaznej Damie, czy w roli demonicznej królowej modowego wydawnictwa, Mirandy Priestly, w filmie Diabeł ubiera się u Prady.

Urodzona w 1949 roku aktorka swój debiut przeżyła w 1971 roku na scenie teatralnej, sześć lat później widzowie mogli zobaczyć ją na ekranie – wystąpiła w filmie telewizyjnym The Deadliest Season. Od tego momentu jej kariera nabrała rozpędu, pojawiała się w coraz większej ilości  filmów i zachwycała swoimi rolami. Jej bogata filmografia zrobiła wrażenie nie tylko na widzach, ale zyskała również uwagę krytyków. Meryl Streep jest rekordzistką: do Oskara została nominowana aż 19 razy (odebrała trzy statuetki), natomiast Złotym Globem została nagrodzona 8 razy z 28 nominacji.

Nie sposób jest dopatrzyć się w jej aktorskiej karierze skandalu. Od wielu lat jest żoną Donalda Gummera, z którym ma czwórkę dzieci. Nie przestaje czarować swoją urodą i wdziękiem, ma ogromne rzesze fanów na całym świecie. Mamy nadzieję, że nieprędko przejdzie na aktorską emeryturę. Trudno wyobrazić sobie świat kina bez Meryl.