IKONA: Die Antwoord

Tego duetu nie da się w jakikolwiek sposób zaklasyfikować. Ona to seksowna lolitka, on – prawdziwy gangster. Wyglądają i zachowują się jak postaci nie z tej ziemi. Są idolami milionów. Die Antwoord.

Yolandi Visser i Ninja tworzący razem z DJ Hi Tek grupę Die Antwoord pochodzą z Kapsztadu. W rytmie rap-rave’u przekazują swoją filozofię, tzw. Zef.  „W zef nic cię nie obchodzi, masz swoją własną misję. Jesteś zef, kiedy jesteś biedny, ale masz styl, jesteś biedny, ale seksowny” – charakteryzuje ruch Yolandi. Die Antwoord nadało temu słowu nowego znaczenia. W swoich kawałkach i w teledyskach pokazują życie w Kapsztadzie. W klipach obok Marilyna Mansona czy Cary Delevigne występują albinosi, ludzie upośledzeni na wiele różnych sposobów i cierpiący na wiele chorób. Dla Yolandi i Ninja nie ma żadnych granic. Stali się niekwestionowanymi ikonami stylu. Uwagę przykuwają zarówno tatuaże i ostry look Ninji, jak i słodko-gorzki styl Yolandi, która uwodzi swoją seksualnością ukrytą w kolorowych, dziewczęcych ubraniach.

Na koncertach porywają tłumy, sprzedają tysiące płyt, są idolami milionów. Konsekwentnie kroczą ścieżką obraną w 2008 roku, kiedy grupa Die Antwoord powstała. To w ich teledysku Lady Gaga została zjedzona przez lwa, Ninja zamienił się w pitbulla, a Cara Delevigne zdjęła mu spodnie. Są niepowtarzalni, bezkompromisowi i hipnotyzujący.

It’s, like, is Die Antwoord fucking terrible, like fucking retardedly the worst thing ever or the most amazing thing in the entire universe?