IKEA Westbahnhof - sklep przyszłości

IKEA / querkraft architekten zt gmbh
2 / 4

Wiedeńska IKEA idzie z duchem czasu i tworzy sklep, który stanie się absolutnym pionierem w dziedzinie ich sklepów meblowych. Do 2021 roku, przy stacji Westbahnhof powstanie siedmiopiętrowy, niezwykle innowacyjny budynek pełen zieleni i przyjaznych dla środowiska rozwiązań. Przedstawiamy IKEA Westbahnhof!

Składający się z siedmiu pięter budynek, to niezwykły koncept, którego powstawania ruszyło 7 stycznia tego roku, a końcowy efekt mamy ujrzeć w 2021! Nowy sklep IKEA w Wiedniu, to projekt, który wziął pod uwagę to, że ochrona środowiska, jest teraz najważniejsza. W budynku nie będzie miejsca na samochody! Jest on skierowany dla wszystkich tych, którzy przyjadą rowerem, metrem, tramwajem czy pieszo – nie oznacza to jednak tego, że nie będzie można tu dokonać większych zakupów. Sklep zapewni, że wszystkie większe gabaryty zostaną dostarczone maksymalnie w przeciągu 24h do domu kupującego.

Jedną z bardziej niezwykłych rzeczy, której nie spotkamy w żadnym innym sklepie szwedzkiego brandu, będzie 160 drzew zasadzonych i rosnących w budynku! Tak więc, IKEA przy Westbahnhof to nie tylko salon meblowy, ale również park, który może posłużyć jako miejsce spotkań. Sprzyjać temu ma również sama konstrukcja budynku, która łączy stal i szkło, a specjalnie zaprojektowane piętra budynku, będą pozwalały na stały rozrost drzew. Co ciekawsze, sam budynek, a konkretnie jego zielone strefy, będą dostepne dla mieszkańców całodobowo! Ma to być miejsce, gdzie na zieleni można złapać chwile wytchnienia i wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi zrelaksować się.

Oczywiście w budynku nie zabraknie również strefy gastronomicznej oraz innych atrakcji. Za projekt IKEA Westbahnhof odpowiada biuro architektoniczne z Wiednia – querkraft architekten ZT GmbH. Więcej szczegółów odnośnie projektu oraz budowy można znaleźć na stronie wiedeńskiej IKEA, wystarczy kliknąć tutaj.