Great September przedstawia program konferencji.

Lista artystów i artystek, które zobaczymy 15-17 września w Łodzi, stale się wydłuża. Przybywa zarówno znanych nazwisk, jak i tych, o których dopiero będzie głośno. Jednak nie samymi koncertami żyć będą uczestnicy i uczestniczki Great September. Organizatorzy postanowili odkryć karty związane z konferencyjną częścią nowego wydarzenia. Poznaliśmy tematy paneli oraz osoby, które będą w nich uczestniczyć. Nie mogło zabraknąć najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej oraz dziedzin z nią związanych.

Great SeptemberGreat September to połączenie festiwalu muzycznego i konferencji branżowej. Z jednej strony uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ponad sto koncertów, zarówno popularnych twórców, jak i debiutantów. Drugą, niemniej ważną częścią wydarzenia, jest konferencja. W jej ramach odbędzie się wiele spotkań o charakterze merytorycznym, w tym panele dotyczące najważniejszych tematów, jakie dziś i w przyszłości dotykać będą rynku muzycznego w Polsce i na świecie.

Organizatorzy Great September chcą nie tylko być na bieżąco z najbardziej aktualnymi trendami, lecz je wyprzedzić, by dostarczyć uczestnikom możliwie jak najświeższą wiedzę. Dlatego do udziału zaproszeni zostali najlepsi specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach, czyli osoby, które kształtują branżę muzyczną. Wśród nich są też takie osoby, które tylko pozornie nie są związane z muzyką. Słowo “pozornie” jest tu kluczowe – w XXI wieku światy sztuki i nowych technologii przenikają się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, a jeśli dodamy do tego ogromnie ważne wątki biznesowe, czy społeczne, to otrzymamy kompleksową oś zmiennych, mających pośredni lub bezpośredni wpływ na to, jak będzie wyglądać przyszłość sceny w całej jej rozpiętości.

Wśród tematów zaplanowanych paneli nie mogło zabraknąć wątków, które nieustannie budzą ciekawość, czyli dotyczących poszukiwania talentów i kreowania karier w erze TikToka, metaverse czy NFT, dyskusji na temat dominacji rapu, a także obecności marek przy dużych muzycznych przedsięwzięciach. To zaledwie wycinek dopracowanej i zróżnicowanej części merytorycznej, potwierdzającej ambicje Great September jako festiwalu showcase’owego, gdzie wnikliwie analizuje się trendy i wyznacza kierunki rozwoju.

Oto pełny program paneli dyskusyjnych w czasie pierwszej edycji Great September w Łodzi:

Czy wszyscy mamy talent tylko nie każdemu jest dane go zaprezentować? O łowcach talentów w Polsce
Paneliści: Maciej Woć (Sony Music Polska), Paweł „Józek” Jóźwicki (Jazzboy), Anna Wysocka (Fonobo)
Prowadzący: Bartek Chaciński (Polityka)

Promocja marek na festiwalach muzycznych
Paneliści: Rafał Jakubowski (mBank), Jerzy Holub (Mastercard), Hubert Sypuła (CEDC), Joanna Wojtasik (Rossmann)
Prowadząca: Gabi Drzewiecka (Chilizet, TVN)

Rap to nowy pop? Dominacja wytwórni SBM Label: historia, rozwój, przyszłość
Paneliści: Bartek Czarkowski, Solar
Prowadzący: Marek Fall (Newonce)

„To człowiek tworzy metamorfozy”. Talent i autokreacja, czyli jak zostać artystą idealnym. Rozmowa Anny Gacek z Ralphem Kaminskim

Metaverse i NFT – czy technologia blockchainowa zmieni świat muzyki
Paneliści: Pan Winyl (POLVINYL), Jacek Głowacki (thesimplest.art), Aga Samitowska (whocares.media)
Prowadzący: Artur Kurasiński (blog.kurasinski.com)

Rynek koncertowy w Polsce – życie po życiu
Paneliści: Tamara Przystasz (Follow The Step), Michał Fałat (East Eventz), Magda Dubrawska (Sold Out)
Prowadzący: Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza)

Siła TikToka – czy jeden miliard ludzi może się mylić?
Paneliści: Anna Błaszczyk (Sony Music Polska), Franek Warzywa, Młody Budda
Prowadząca Agnieszka Szydłowska

Sanah – od królowej dram do królowej hal
Paneliści: Sanah, Jan Kubicki (Magic Records)
Prowadząca: Gabi Drzewiecka (Chilizet, TVN)

Więcej szczegółów na temat konferencji oraz sylwetki wszystkich uczestników znajdziecie na stronie www.greatseptember.pl

Część konferencyjna Great September odbędzie się przy Piotrkowskiej 217 w godzinach popołudniowych. Szczegółowy harmonogram zostanie przedstawiony wkrótce.

Great September Showcase Festival & Conference odbędzie się w dniach 15-17 września w klubach i miejscach kulturalnych w Łodzi. Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września cena wzrasta do 149 złotych). Wejściówki można kupić za pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim. Szczegóły na naszej stronie: www.greatseptember.pl.