Górski resort w starych stodołach

Seiser Alm to bajkowy alpejski region we Włoszech, który znany jest z malowniczych stoków narciarskich. Znajduję się tam miedzy innymi hotel „Zallinger Refuge”, który niedawno przeszedł metamorfozę. Oto górski resort, w którym ferie zimowe z pewnością nabiorą nowego wymiaru!

Odnowiony hotel „Zallinger Refuge” w Seiser Alm, to dzieło Bolzano i berlińskiej firmę architektonicznej Network Of Architecture. Oryginalne drewniane konstrukcje powstały w XIX wieku i były to stodoły! Teraz zostały ponownie zinterpretowane przez studio architektoniczne jako mini domki, z których mogą korzystać goście podczas jazdy na nartach. W ramach rozbudowy dodano pokoje w siedmiu nowych domkach, które stoją obok przerobionych, położonych w centralnym pensjonacie. Odrestaurowany hotel obejmuje obecnie bar, salon, restaurację i piwnicę z winami, której półki przypominają kształtem góry, oraz centrum odnowy biologicznej z widokiem na okoliczne śnieżne pejzaże.

Architekci mieli za zadanie sprostać wyzwaniu ukończenia renowacji z jak najmniejszą modyfikacją otaczającego środowiska, tak więc nowe chaty zostały prefabrykowane poza terenem budowy. Projektanci przywrócił do życia oryginalną „chatę hotelową”, zachowując jednocześnie nowoczesny i luksusowy styl. Założyciel Network Of Architecture, Stefan Rier, mówi  że wraz z zespołem chce tworzyć i proponować nowe modele życia i gościnności, które z jednej strony kultywują tradycyjne formy i materiały, a z drugiej strony pokazują wysoką jakość projektu i komfortu, a przy tym są trwałe.

źródło: www.zallinger.com