Gonna Be Fine – nowy niezależny album Szatta

Gonna Be Fine to tytuł trzeciego LP Szatta, który ukaże się pod koniec maja. Jednak już dziś o 19:00 na swoim kanale IG TV i FB zaprezentuje pierwszy live session przerywany dźwiękami nagranymi na Wyspach Owczych i w innych dzikich zakątkach. Stopniowo będzie przemycać w nich kolejne numery i odkrywać narastający na nadchodzącym albumie klimat.

SZATT
1 / 2

Łukasz Palkiewicz to producent muzyczny obecny na rynku już grubo ponad dekadę. Współtworzy zespół Kroki, a na swoim koncie ma współpracę z takimi wykonawcami jak chociażby Ralph Kamiński, Piotr Rogucki czy Marcelina. Po dwóch pełnych albumach (Future Voices 2013, Bloom 2015) i pięcioletniej przerwie, pod koniec maja ukaże się jego trzecie wydawnictwo. Bez pozorów, za to na najwyższym poziomie.

Gonna Be Fine to album, który powstał w oparciu o połączenie elektronicznych ambientowych brzmień z osobistymi materiałami stworzonymi przez producenta. Wizyty w najdalszych zakątkach świata wykorzystał do field recordingu, a najciekawsze nagrania umieścił na całym albumie. Jednak w tym przypadku to muzyka dała mu spokój i była jego ucieczką od przebodźcowania. Tytuł albumu pokrył się z prostym, szczególnie trafionym na ten moment przekazem.

Już dziś w pierwszym z trzech live sessions streamowanych na Instagramie i Facebook’u, Szatt zajawi swój nadchodzący krążek. Album Gonna Be Fine ukaże się 22 maja nakładem niezależnej wrocławskiej wytwórni Dig a Pony Records. Kolejną już okładkę albumu Szatta zaprojektował ponownie Kamil Lach aka Zgonowicz.

Szatt Bio

Szatt, czyli Łukasz Palkiewicz to producent z Raciborza, obecnie mieszkający we Wrocławiu. Współtwórca nieszablonowego kolektywu Zaburzenia. Mistrz Polski beatmakerów w kategorii Live act w roku 2013. Muzycznie trudny do sklasyfikowania, jednak w elektronice najbliżej mu do organicznego brzmienia. Na swoim koncie ma dwa solowe wydawnictwa. Wydany własnym sumptem „Future Voices” (2013) oraz „Bloom”, który w 2015 roku ukazał się nakładem sublabelu Asfalt Records – Flirtini. Wraz z wokalistą Jaqiem Mernerem i basistą Pawłem Stachowiakiem – jako Kroki – mają na koncie dwa albumy wydane przez Kayax: debiutancki Stairs i zeszłoroczny Controlled Chaos. Szatt dzielił scenę z gwiazdami światowej muzyki, takimi jak: Taylor McFerrin, Lapalux, Sun Glitters, Cid Rim, Iamnobodi, jak również z artystami polskimi t.j. Piotr Rogucki, Paulina Przybysz czy Iza Lach. Najnowsza płyta Łukasza – “Gonna Be Fine” – ukaże się w pierwszej połowie 2020.