GENERATIONS’ KOLEKTSTORY

To próba stworzenia idealnego notesu dla projektanta. Produkt ma stać się ikoną, która przy upływie lat będzie łączyć twórcze pokolenia. To przedmiot marzeń, który pozwoli na zachowanie wszystkich pomysłów i efektów w jednej starannie wykonanej księdze inspiracji. Przeczytajcie 3 pytania i odpowiedzi od autorki projektu Viktorii Nosach.

Jak powstała myśl o stworzeniu Kolekstory, czy przedmiot jest odpowiedzią na Twoje potrzeby, czy to efekt wielu głosów i porad znajomych projektantów?
Myśl o powstaniu KOLEKTSTORY pojawiła się u mnie kiedy robiłam jeden z projektów na zaliczenie w School of Form. Problem pojawił się kiedy nie mogłam wszystkiego przechować w jednym miejscu. Pomyślałam, żeby stworzyć coś, co ułatwiałoby prace i mogło służyć jako „book” dla wybranej kolekcji lub projektu. Długo zastanawiałam się nad tym, jak ma wyglądać idealna księga marzeń. Pewnego pięknego dnia, w drodze do Czech przyszedł mi do głowy pomysł jak mogę wszystko poukładać w niesamowitą całość. Oto efekty! Zebrana między twardymi okładkami organizatora mozaika szkiców, notatek, próbek materiałów, inspiracji i ważnych zapisków będzie symbolem stworzonej kolekcji, linkiem między pokoleniem adeptów i profesjonalistów. Produkt wykonany ręcznie z największa starannością.

Co projektujesz na co dzień?
Na co dzień zajmuje się projektowaniem ubrań. Aktualnie pracuje nad projektem dyplomowym, tworzę kolekcję „ZAPAŁKA”.

Jak łączysz swoją przyszłość z designem?
Przyjechałam do Polski, ponieważ zawsze chciałam zajmować się sztuką i designem. Pierwsze studia, które ukończyłam były prawnicze, jednak nie chciałam się tym zajmować. Zdecydowałam ze będę robiła to, co sprawia mi największą przyjemność. Design insight of me, and i want to show it, as much as it possible.