FoodX / połączenie dobrego street artu oraz kultowych klipów z lat 90

Połączenie dobrego street artu oraz kultowych klipów z lat 90 to clou najnowszego projektu stworzonego przez projektantów mode:lina™ architekci. W samym centrum Poznania stworzyliśmy miejsce, w którym króluje ekipa FoodX z ich odważnymi pomysłami.

Uwielbiamy Inwestorów, którzy przychodzą do nas z szalonymi pomysłami, otwartymi głowami i fantastycznym briefem – jednymi z nich jest ekipa FoodX, których jedzenie to prawdziwa Sztuka Ulicy na talerzu – mówi Paweł Garus, co-founder pracowni mode:lina™.

Właściciele poprosili nas o przygotowanie projektu w Poznaniu korzystając z niektórych rozwiązań opracowanych w ich poprzednich lokalach, a także brandingu marki zawierającego fantastyczną kolorystykę i dużą ilość neonów. Inspiracje pochodziły także prosto z samego menu serwowanego przez marki składające się na koncept FoodX: Mr.Pancake Poznań, PIZZA BOYZ, Ghost Burger oraz Vegan Pizza Club.

Tak powstał lokal w bardzo ulicznym stylu i kolorystyką prosto z lat 80/90 pochodzącą prosto z kolorowych klipów popularnej telewizji muzycznej, gdy ta puszczała jeszcze muzykę – mówi Kinga Kin, główna architektka projektu.

W wnętrzu dominuje biegnący przez ściany oraz meble gradient pastelowych kolorów. Na oknach zewnętrznych zaproponowaliśmy folię typu kameleon, jeszcze bardziej wprowadzając klientów w tę barwną przestrzeń, przenoszącą ich w szalony świat lat 90.

Czerpiąc ze stylu tamtych lat, postanowiliśmy wykorzystać bardzo popularne wówczas luksfery. Powstał z nich bar oraz posłużyły one do wykończenia części ścian w lokalu.

Kolejnym Istotnym elementem tworzącym klimat są kopułowe lustra uliczne umieszczone na ścianach i suficie, które poprzez swoją multiplikację potęgują wrażenia estetyczne.

Wszystkie meble w restauracji zostały customowo zaprojektowane i wykonane, aby idealnie współgrać z klimatem wnętrza – mówi Jerzy Woźniak co-founder pracowni mode:lina™

PROJEKT: FOODX POZNAŃ
GASTRO BRANDS: MR. PANCAKE, PIZZA BOYZ, GHOST BURGER, VEGAN PIZZA CLUB
DESIGN: mode:lina
ZESPÓŁ PROJEKTOWY: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
REALIZACJA: Sierpień 2022
LOKALIZACJA: ul. św Marcin 25, Poznan
POWIERZCHNIA: 80 m2
ZDJĘCIA: Patryk Lewińsk