Firanki panele – nowoczesna dekoracja okienna

Firanki panele to niezwykle oryginale rozwiązanie łączące w sobie zalety klasycznych firan oraz rolet/paneli okiennych. W jakich wnętrzach sprawdzi się opisywana ozdoba okienna?

Nie bez przyczyny zwykło się mawiać, że oczy są zwierciadłem duszy. Wspomniane przysłowie możemy z powodzeniem odnieść do roli okien w bryle budynku. Obecnie w oknach zdecydowanej większości osób królują firanki, panele okienne lub też rolety. Naturalnie każde ze wspomnianych rozwiązań posiada zarówno zalety, jak i wady. Co zatem wybrać: firanki, panele czy może rolety? Tak naprawdę nie musisz już wybierać bowiem istnieje rozwiązanie łączące w sobie zalety wszystkich wspomnianych aranżacji okiennych. Mowa o firanach panelowych.

Firany panelowe – co to takiego?

Firany panelowe – określane również jako firany panele – to nowoczesna aranżacja okienna stworzona z myślą o potrzebach osób pragnących rozwiązania pośredniego pomiędzy firankami, a panelami okiennymi oraz roletami. W praktyce firanki panele są nieco podobne do rolet z tą różnicą, iż posiadają jedną, stałą długość bez możliwości regulacji. W dużym uproszczeniu można zatem stwierdzić, iż przypominają one rolety wykonane z materiału przepuszczającego światło. Rozwiązanie łączy więc w sobie wygodę rolet/paneli z pięknem i subtelnością klasycznych firanek.

W jakich wnętrzach sprawdzą się firanki panele?

Jak wspominaliśmy, firany panelowe są ozdobą okienną łączącą w sobie zalety rolet, paneli oraz firanek. W związku z powyższym nie sposób odmówić im nowoczesnej, a nawet futurystycznej formy. Z tego też względu świetnie sprawdzą się zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych, awangardowych, utrzymanych w oszczędnym stylu skandynawskim oraz oczywiście w pomieszczeniach nowoczesnych. Z kolei we wnętrzach ascetycznych, w których ilość wyposażenia ograniczona jest do totalnego minimum, będą one wyrazistą ozdobą, która doda charakteru ogólnej koncepcji mieszkania.

No dobrze, ale w jakich – konkretnie – pomieszczeniach warto zawiesić panele firany? Tak naprawdę… we wszystkich. Jak się bowiem okazuje opisywane rozwiązanie równie dobrze sprawdzi się w salonie, kuchni, jak i w pokoju dziecięcym. Wszystko ze względu na fakt, iż ta niezwykła ozdoba okienna produkowana jest w niezliczonej wręcz ilości wzorów i kolorów. W przypadku salonu warto postawić na klasyczną wersję firan panelowych tym samym pozostając przy szerokich pasach materiału, zaś w wypadku łazienki polecane jest odpowiednie upięcie opisywanej aranżacji okiennej. A co z pokojem dziecięcym? Z myślą o maluchach zalecamy wybór kolorowych firan paneli, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym mieszkańcom domu.

Firany panelowe – nie tylko do salonu

Jak wspominaliśmy, firanki panele wykonane są z materiału, który przepuszcza światło. Czy zatem sprawdzą się one w sypialni? Oczywiście, że tak, niemniej jednak w tym przypadku warto zestawić je z grubymi, zaciemniającymi zasłonami, które zapewnią możliwość komfortowego wypoczynku.

Firanki panelowe to niezwykle oryginalne rozwiązanie, które świetnie podkreśli minimalistyczny styl danej przestrzeni. To także prosty, szybki i tani sposób na metamorfozę konkretnych pomieszczeń, a nawet całego domu. Duży wybór firan panelowych wysokiej jakości znajdziesz między innymi na stronie: https://alena-firany.pl/gotowe-firany-panele.html.