Fest Festival 2019 za nam :: oto jak było!

Takiego szaleństwa chyba nikt się nie spodziewał! Fest Festival 2019 to zdecydowanie największy i najlepszy debiut roku. Doskonały line-up, tysiące festiwalowiczów i niesamowite instalacje artystyczne. Takiej energii dawno nie mieliśmy na żadnym festiwalu! Oto jak było!

Pierwsza edycja Fest Festival odbyła się w dniach 23-24 sierpnia w Parku Śląskim. W ciągu niespełna dwóch dni jego trwania odwiedziło go 30 tysięcy osób! Mogli oni się bawić przy 8 scenach, na których wystąpiło łącznie 90 artystów z całego świata. Podczas Fest Festival 2019 nie zawiodła ani pogoda, ani tym bardziej muzyka! W klimatycznym miasteczku festiwalowym nie brakowało pysznego jedzenia, strefy chill czy ciekawych instalacji artystycznych przygotowanych we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych, które były bardzo instagamowe!

Muzycznie festiwal zwalił z nóg! 90 artystów z 20 różnych krajów świata porwało do śpiewu i tańca wszystkich festiwalowiczów. W piątek można było zobaczyć: projekt Albo Inaczej w składzie Piotr Zioła, Miuosh, Ten Typ Mes, Natalia Nykiel czy Paulina Przybysz; polskiego rock’owego artystę Organka; reprezentanta kalifornijskiej rapowej sceny – Schoolboya Q; obchodzącego swoje 22-te urodziny Alana Walkera; kilkunasto-osobową elektroniczną orkiestrę Meute; wokalistę i producenta JMSN czy zespół Little Dragon, tworzący muzykę w klimacie synth pop. W sobotę natomiast wystąpili tacy artyści jak: Jaden Smith – po raz pierwszy w Polsce; elektroniczny duet Disclosure; polscy artyści z gatunku hip-hop – Sokół czy Bedoes; autorka hitów “Szarówka” i “Malinowy Chruśniak” – Daria Zawiałow; amerykański duet r’n’b Lion Babe oraz Roisin Murphy, znana szerokiemu gronu jako założycielka kultowego zespołu Moloko.

Śmiało możemy powiedzieć, że Fest Festiwal 2019 to jeden z najpiękniejszych festiwali w Polsce! Wcale nie było czuć, że to pierwsza edycja, wręcz odwrotnie. Organizatorom udało się osiągnąć sukces zarówno organizacyjny, jak i wizerunkowy, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz wiadomości od uczestników.

Niewątpliwie Fest Festival wpisał się na stałe na mapę polskich festiwali jako jedno z najbardziej zjawiskowych wydarzeń. Jak mówią uczestnicy – Fest intryguje klimatem i przestrzenią, hipnotyzuje i wciąga w szerokie spektrum gatunków muzycznych. Polska to tylko początek – w następnym roku Fest Festival rusza w świat i zaprasza gości nie tylko z naszego kraju, ale także z całej Europy.

Fest Festival 2020! – już na Ciebie czekamy!