Fabulous Gentlemen to zbiór kolaży autorstwa Eugenii Loli, poświęcony mężczyzną. Artystka do swoich prac używa skanów zdjęć znalezionych w starych magazynach i publikacjach naukowych.

Eugenia Loli (http://cargocollective.com/eugenialoli) to artystka pochodząca z Grecji, a obecnie mieszkająca na stałe w słonecznej Kalifornii. Przed rozpoczęciem tworzenia charakterystycznych kolaży z wycinków ze starej prasy, Loli pracowała w wielu zawodach kompletnie nie związanymi ze sztuką, była m.in.: programistką komputerową oraz pielęgniarką.

Kolaże Greczynki to nie tylko ładne obrazki, swoimi pracami Loli pragnie zawsze przekazać swoim odbiorcom coś głębszego. To dla mnie ważne, żeby swoimi pracami coś powiedzieć, za znaczącą większością moich prac ukryte jest jakieś znaczenie – pisze na swojej stronie internetowej.

To co nas urzekło w pracach Eugenii Loli najbardziej to na pewno jej precyzja, pomysłowość i kreatywność z jaką ilustratorka dobiera do siebie niemające nic ze sobą wspólnego i na pozór w ogóle do siebie nie pasujące elementy, które dają niesamowity efekt końcowy. Kolaże stały się ostatnio bardzo popularne wśród artystów, jednak to prace Eugenii Loli szczególnie przyciągnęły naszą uwagę. W swojej twórczości ilustratorka umiejętnie łączy ze sobą różne nurty w sztuce: pop art, dadaizm i surrealizm.