FALA – Pawilon nad Wisłą płynie dalej – Drugi sezon na Bulwarach rozpoczęty

Jesteśmy częścią tej samej rzeki, a czasami na powierzchni powstaje FALA, która porywa i łączy ze sobą. Ponadto nastał czas dla inicjatyw – innych – odważnych, zaangażowanych, łamiących schematy i zbudowanych wokół szczytnej idei, których podporą są świadomi twórcy, działający z przestrzeni serca… Takich jak rozpoczynająca właśnie drugi sezon na Bulwarach – FALA – Pawilon nad Wisłą.

Ponad podziałami
Spółdzielnia Socjalna Pogłos, czyli ojcowie założyciele FALI (jak również klubu Pogłos, przy ulicy Burakowskiej) kolejny rok z rzędu udowadniają, że można zrobić coś nietuzinkowego, w zgodzie z własnymi przekonaniami, niezorientowanego tylko i wyłącznie na zysk, a mimo to – płynącego. Tak – nadwiślańska FALA w tym roku płynie dalej. Podobnie jak Pogłos jest to twór inkluzywny, bezklasowy, egalitarny, niehierarchiczny i demokratyczny. Jego celem jest łączyć, a nie podkreślać i tworzyć różnice. Tutaj płeć, wiek czy rodzaj obuwia – nie mają znaczenia.

Przekaz
Głównymi ideami przyświecającymi w tym projekcie są: kreatywność i otwartość. Popularność Bulwarów Wiślanych pomaga właścicielom klubokawiarni realizować ich misję. Jednym z zadań FALI jest budowanie świadomości proekologicznej wśród społeczeństwa. Z całą pewnością nie uświadczysz tu plastikowych sztućców, słomek czy kubków do piwa. Kwestie etyczno-ekologiczne nie pozwalają, twórcom tego miejsca, karmić przybywających kuchnią inną niż roślinna.

#otwartaFALA
#pozytywnaFALA = #pozytywnaWarszawa

W związku z aktualną sytuacją ojcowie miejsca Fala – Pawilon nad Wisłą dostosowują się do obowiązujących norm i regulacji. W planach mają koncerty, imprezy, warsztaty, kino, jogę – wszystko zgodnie z przepisami, tak aby przychodząc tutaj – o zachodzie słońca i nie tylko – można było relaksować się na leżakach lub odpocząć na tarasie i leniwie sączyć aromatyczne i magiczne drinki lub orzeźwiające lemoniady, ale też dźwięki muzyki.
Fala przy Płycie Desantu ponadto zaprasza wszystkich miłośników ścieżek rowerowych oraz psiaków. Dla pierwszych przygotowano pompkę rowerową, a dla pupili miskę z wodą. Zatem miejscu przyświecają hasła: Fala bike friendly i Fala doggo friendly, a w planach założono piknik dla psiaków wraz z warsztatami behawiorystycznymi i zbieraniem pieniędzy na schronisko dla zwierząt.
Pozytywne zmiany, które chcemy wnieść idealnie wpisują się w wizję nowoczesnej Warszawy, Warszawy otwartej i różnorodnej, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce – mówią twórcy projektu Fala – pawilon nad Wisłą.

Sezon 2020
Na Bulwarach Wiślanych, tuż przy Płycie Desantu, już drugi rok będziemy tworzyć miejsce zaangażowane społecznie, a dzięki lokalizacji – miejsce, w którym można będzie spędzić czas w niezobowiązującej atmosferze, zjeść kolację i posłuchać muzyki. Nasz pawilon będzie otwarty dla wszystkich: seniorów, rodzin z dziećmi, mieszkańców Warszawy oraz turystów – komentują twórcy projektu.

Wstęp wolny!

PROGRAM WYDARZEŃ TUTAJ

EXAMPLE.PL