Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane x ogłaszamy artystów!

Podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które odbędą się w dniach 27-29 listopada br. w Pałacu Kultury i Nauki wystąpią znakomici artyści zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Poza częścią targową i konferencyjną, najważniejszym elementem Targów są koncerty, które odbywać się będą każdego dnia.

Na dobry początek Targów na scenie Teatru Studio stanie mocna reprezentacja polskiej sceny wyrafinowanego popu – artyści skupieni wokół wytwórni Kayax. Ta oficyna w ciągu ostatnich kilku lat zdołała zbudować sobie mocny katalog z grupą wykonawców, którzy na stałe z nią współpracują. Ten koncert pokaże, jak silna, ciekawa i różnorodna jest to drużyna. Jej najważniejszym zawodnikiem będzie elektroniczno-gitarowy duet SMOLIK /KEV FOX, czyli najnowszy projekt, za który współodpowiedzialni są: Andrzej Smolik, jeden z najbardziej cenionych polskich producentów, prawdziwa szara eminencja rodzimej sceny alternatywnego popu oraz brytyjski wokalista i songwritter Kev Fox. Będzie to pierwszy, po premierze albumu, koncert tego duetu w Warszawie. Oprócz nich wystąpią: Skubas – mistrz akustycznego indie-folku, Król – niezwykle oryginalny artysta, łączący akustyczne brzmienia z elektroniką, poetycki i intymny Zabrocki, oniryczny Patrick The Pan i energetyczna Agyness B. Marry.

Jednym z sobotnich koncertów będzie jazz w wydaniu amerykańskiej wokalistki Deborah Brown, Sylwestra Ostrowskiego oraz Piotr Wojtasik Quintet. W koncercie weźmie udział gość specjalny, gwiazda współczesnej muzyki jazzowej, saksofonista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer – Zbigniew Namysłowski, a także Keyon Harrold – trębacz, kompozytor i producent muzyczny, wielkie objawianie światowego jazzu ostatnich lat. Także w sobotę na scenie Co Jest Grane, zaprezentowane zostaną różne gatunki muzyczne i występy cenionych polskich Artystów. Zagrają między innymi:  ØRGANEK, czyli klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio, wspomagane organami Vox’a; RYSY reprezentujące najważniejszy w tej chwili gatunek na młodej polskiej scenie muzycznej – elektroniczny, piosenkowy pop oraz Rita Pax – projekt Pauliny Przybysz, który powstał z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, przefiltrowanych nowoczesną wrażliwością.

Podczas Europejskich Targów Muzycznych nie zabraknie również artystów z wytwórni NEXTPOP – Songwriters’ Label: Fismoll – singer-songwriter światowej klasy, o natychmiast rozpoznawalnym stylu i głosie; Oly. – singer-songwriterka, o charakterystycznym głosie i niezwykle dojrzałej melodyce; Baasch – wokalista, kompozytor i producent; Milky Wishlake – producent, wokalista, kompozytor i pianista oraz Lari Lu – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Niedziela targowa poza koncertem Voo Voo, to także projekt Pectus Kobiety. Zespół  zaprosił do współpracy najwybitniejsze polskie wokalistki, przedstawicielki różnych pokoleń i wielu nurtów muzycznych, by w duetach z Tomaszem Szczepanikiem, liderem formacji, wyśpiewały pochwałę żeńskiego pierwiastka ludzkiej natury i jednocześnie dały świadectwo naszym trudnym czasom. Podczas koncertu „Kobiety” wystąpią: Kayah, Urszula Dudziak, Patrycja Markowska, Monika Kuszyńska, Grażyna Łobaszewska, Anna Wyszkoni.