DwaRazyW: moda, która ekscytuje!

Co się stanie, gdy damy dzieciom wolną rękę w doborze ubrań? Patrycja, Wiktoria i Wiwiana to autorki bloga o modzie i fotografii DwaRazyW. Pokazuje on modę widzianą oczami dziecka. Jak się okazuję, jest ona pełna nonszalancji i spontaniczności. Wraz z marką KÓŁKO/KRZYŻYK zapraszamy do ich świata! 

Marka KÓŁKO/KRZYŻYK wyruszyła wraz z aparatem w podróż, by pokazać rodziny pełne pasji i inspiracji. Dziś zapraszamy do Szczecina, gdzie mieszkają Patrycja, Wiktoria i Wiwiana, które pokazują kolorowy i odważny świat mody dziecięcej. Z OX rozmawia Patrycja.

Wkrótce Wasz blog skończy 3 lata. Opowiesz jak w ogóle zaczęła się przygoda z blogiem?

Blogi modowe przeglądałam od dawna. Zainteresowały mnie szczególnie te dziecięce. Każdy z nich był jednak wykreowany przez mamy, a styl z góry narzucony. Tu wszystko idealnie grało, każdy detal był przemyślany i taki mało rzeczywisty. Postanowiłam wyjść naprzeciw i pokazać modę, jaką chciałyby nosić dzieci, a nie taką, w jaką najchętniej ubraliby je rodzice.

Modę, którą noszą z nonszalancją godną pozazdroszczenia i z dziecięcym rozmachem. Przypadkowość i spontaniczność tworzy przecież najpiękniejsze stylizacje. To zdecydowanie bardziej ekscytujące niż moda dla dorosłych!

Niedawno byłaś gościem TVP, opowiadałaś o zdjęciach na dnie basenu. Skąd pomysł na podwodne sesje?

Obydwie córki uczęszczają do klas pływackich. W basenie czują się jak ryby w wodzie. Starsza córka Wiktoria już od dłuższego czasu namawiała mnie na sesję na dnie basenu. Pomysł wydawał się być genialny. Był tylko jeden problem. Ja nigdy nie nurkowałam, a moje pływanie ograniczało się raczej do rekreacyjnej żabki, takiej by nie zamoczyć włosów 😉 Dałam się jednak namówić, przełamałam swój strach i okazało się, że to świetna zabawa. Moja pasja do fotografii została połączona z pasją moich dzieci, pasją do pływania. To musiało się udać!

Moja starsza córka ma dopiero 5 lat, ale już obawiam się jak to będzie gdy będzie miała lat „naście ;-). Proszę podpowiedz jak to jest być mamą nastolatki i nie zwariować modowo?

Moda to sposób na wyrażenie siebie. Każdy z nas niezależnie od wieku ma własną wizje pokazania swojej osoby. Nastolatki w szczególności chciałyby mieć pełną swobodę w tym co noszą i niekoniecznie już zgadzają się na to, w co ubraliby je rodzice. Pielęgnując estetykę dziecka już od najmłodszych lat możemy być pewni, że w przyszłości jego wybory będą pokrywały się z naszymi. Wspólne dobieranie garderoby stanie się przyjemnością, a nie walką i wiecznymi kompromisami. Już od 2 roku życia pozwalałam swoim córkom na samodzielny dobór garderoby. Początki były trudne, ale dziś nasze wybory są bardzo podobne. Ja uszanowałam ich styl, a one przemyślały moje uwagi. Dziś zabawa w modę jest dla nas wielką frajdą. Jedyne ograniczenie to zawartość portfela.

Stań się przyjacielem swojego dziecka, a z pewnością wiele problemów, nie tylko modowych, przestanie istnieć.

Wasze stylizacje są często spójne. Jak pogodzić tak duże różnice wieku – dziecko, nastolatka, mama?

Modą należy się bawić. Łączyć tkaniny, faktury i style. Nie ważne ile ma się lat. Moda daje poczucie wolności. Genialnie wyraża nas. Zakochana jestem w modzie, tej dziecięcej. Czerpię z niej inspiracje również i dla siebie. Moda jest na tyle elastyczna, że nie ma nic przeciwko, bym nawet wtedy kiedy jestem już dojrzałą kobietą, biegała w tak młodzieżowym stroju. Moje córki odejmują mi lat. Podpowiadają. Od dłuższego czasu to właśnie z nimi udaję się na zakupy i to one oceniają moje wybory. Młodsza Wiwiana ma już opracowaną 10 punktową skalę. Przy 7 wiem, że niestety ten ciuch nie idzie z nami do domu.  Może i to banalne, ale nam sprawia to ogromną frajdę.

W trzech słowach opisz swój styl.

Niewymuszony elegancki luz.

Czy blog to cały etat? Jeśli nie, to w jaki sposób zrównoważyć regularną pracę z prowadzeniem bloga?

Moje życie zawodowe nie jest związane w żaden sposób z blogiem, ani z modą. Jestem urzędnikiem państwowym i na co dzień aparat fotograficzny zamieniam na Kodeks Pracy.

Lubię te dwa światy, tak różne, nie pasujące do siebie. Umożliwia mi to rozwój w dwóch różnych kierunkach. Daje duże możliwości i pozwala patrzeć na świat od dwóch całkiem różnych stron. Praca na dwa etaty plus etat mamy jest wyczerpująca. Wtedy kiedy wszyscy idą spać, ja siadam do komputera. Ale kocham to co robię. Nie wyobrażam sobie siebie na kanapie z pilotem od telewizora. To nie mój świat. Lubię żyć w biegu, nie oglądać się za siebie. Na pełnej adrenalinie i pod presją czasu.

Czego czytelnicy mogą oczekiwać od Twojego bloga?

Mój blog jest nieprzewidywalny. Nie ma żadnych reguł i zasad. Nie rządzi się żadnymi prawami. Jest spontaniczny, pełny pasji i zabawy. Jest prawdziwy. Z pewnością nie ma tam nudy.

Co najbardziej przyciąga Twoją uwagę w kolekcjach OX?

Zdecydowanie ten niewymuszony sportowy luz. Każda stylizacja w połączeniu z OX nabiera lekkości i rozmachu. Zabawa w modę nie ma końca. Można łączyć wzory do woli. Bawić się modą. Przecież o to tu właśnie chodzi!

Printy są odważne, niepowtarzalne i pobudzają wyobraźnię. Dają idealna bazę do tworzenia outtfitów nie tylko dziecięcych. To z pewnością jest moda dla każdego!

Czy masz swój ulubiony outtfit OX?

Body urzekło mnie od samego początku. Ma na tyle uniwersalny charakter, że można założyć je praktycznie do wszystkiego.  Prezentuje się doskonale z przetartymi boyfrendami, jak i elegancką spódnica i wysokimi szpilkami. Takie wielozadaniowe ubrania znajdą zawsze miejsce w mojej garderobie.

 

Na Pakamera.pl na hasło DWARAZYW można będzie zrobić zakupy z 20% rabatem do końca tego tygodnia na produkty marki OX!

 

CREDITS:

Patrycja, Wiktoria, Wiwiana – www.dwarazyw.pl (http://www.dwarazyw.pl/)
Zdjęcia: Paulina Kania
Makijaż: Kamila Ankutowicz
Dziękujemy za udostępnienie przestrzeni OFF MARINA w Szczecinie.