Drewno z papieru

Nie sądzę, że Was zaskoczę, jeśli powiem, że drzewa dają nam papier.  Związek lasów i papieru jest dość oczywistym zjawiskiem, ale tylko w jedną stronę – drzewa – papier. Gdyby zamienić kolejność, nie czulibyśmy się na tyle pewnie, żeby odpowiedzieć, że z papieru może powstać drewno.

A jednak! Z papieru możemy otrzymać drewno. Brzmi to dość abstrakcyjnie i owszem, kojarząc to w sposób skrajnie oczywisty, koncepcja słusznie wydaje się nonsensem. Wystarczył jeden pomysł, bardzo dużo gazet i mała modyfikacja techniki w postaci połączenia pociętej formy gazety z drewnem. Okazuje się, że dokładnie tylko było trzeba, żeby udowodnić, że z papieru może powstać drewno. To odkrycie i innowacyjny pomysł na drewno należy do artystki Mieke Meijer.

Podjęcie się zadania reinterpretacji drewna i żmudnej pracy klejenia pojedynczych stron gazet, aż w końcu w efekcie projekt  materiału TheNewspaperWood, to odkrycie Mieke Meijer.

Efekt wizualny materiału plus jakość produktów wykonywanych przez artystkę został już zauważony przez designerskich pionierów na całym świecie, a nawet wykorzystany w projekcie deski rozdzielczej samochodu Peugeot Onyx!