Domowa galeria sztuki

Kiedy myślimy o galerii sztuki w głowie pojawia się obraz ogromnej sali wypełnionej obrazami. A co gdyby przenieść ten klimat do własnego domu? Plakaty polskich ilustratorów, pomieszać z reprodukcjami wielkich malarzy? Domowa galeria sztuki to wspaniały sposób na stworzenie unikalnego i osobistego wnętrza.

Ściany pełne plakatów zdobią wnętrza wielu znanych nazwisk ze świata sztuki czy mody. Stanowią centralny punkt, serce domu i wiele mówią. Odzwierciedlają zainteresowania i pasje właściciela mieszkania,

Wybór plakatu niszowego polskiego ilustratora od razu mówi, że „bywasz” i wiesz co jest teraz na czasie i lubisz oryginalne przedmioty, które trzeba wiedzieć gdzie znaleźć. 

Jeśli wolisz klasykę, śmiało wieszaj plakaty będące reprodukcjami dzieł wielkich mistrzów takich jak Matisse, Monet czy Van Gogh. Okraś je odpowiednimi ramami, a wprowadzisz do wnętrza kulturę i elegancję. 

A jeżeli jesteś miłośnikiem domowej dżungli, ale na parapetach już nie ma miejsca na rośliny, a na podłodze nie zmieści się już ani jeden kwietnik, to pamiętaj, że plakaty botaniczne zawsze da się jeszcze wcisnąć i będą stanowiły piękne tło dla żywej zieleni. Roślinne ilustracje to prawdziwy powiew świeżości, a odpowiednio dobrane wprowadzają do wnętrza spokój i harmonię. Niektórzy plakaciści tworzą całe roślinne serie dzieł, co pozwala na skompletowanie całej kompozycji różnych gatunków roślin w jednej stylistyce, która na ścianie wygląda imponującą.

Miłośnicy podróży spełnią się tworząc plakatową galerię wspomnień lub „listę marzeń” do odwiedzenia. Plakaty podróżnicze to wspaniały pomysł na oryginalną ścianę pełną koloru. Mogą przedstawiać znane miejsca z całego świata, czy lokalną kulturę i inspirować do kolejnych wypraw.

Wybierając plakaty możesz kierować się pomieszczeniem, w którym masz jeszcze wolne miejsce na ścianie. Domowa galeria sztuki wszędzie będzie super wyglądała. W kuchni, plakaty o tematyce okołojedzeniowej mogą pomagać w codziennym gotowaniu lub wywoływać uśmiech na twarzy podczas porannej kawy. 

W sypialni motywujące do porannego wstawania ilustracje to tylko sugestia, którą należy traktować z dystansem i przymrużeniem oka. Tak na prawdę, wieszajcie plakaty wszędzie i jakie Wam się tylko spodoba. Równo, asymetrycznie, w jednym kolorze lub w wielu. Tu kakofonia kolorów i kształtów jest bardziej niż mile widziana. Spróbujcie, a będziecie zadowoleni.  Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.