Dom z czerwonej cegły

Architekci Taller de Arquitectura Mauricio Rocha i Gabriela Carrillo stworzyli niezwykły budynek dla uznanej meksykańskiej fotografki Gracieli Iturbide. Ich dziełem jest dom z czerwonej cegły, który można podziwiać w Barrio del Niño Jesús w Meksyku. 

Ten projekt był wyjątkowy dla Mauricio Rocha, ponieważ tworzył on go dla własnej matki, którą jest Graciela Iturbide. Dom z czerwonej cegły powstał wraz z Gabrielą Carrillo, zależało im na stworzeniu czegoś co będzie wpasowywać się w otoczenie, zarówno pod względem miejsca jak i sytuacji gospodarczej i społecznej. Chcieli również połączyć tradycję z nowoczesnym trybem życia, ale nie poprzez modne formy czy fajerwerki, ale ciszę, i przestrzeń.

Trzeba przyznać, że w miejscu stworzonym dla Iturbide doskonale widać wszystkie elementy, jakie zamierzali zawrzeć architekci. Trzypiętrowy mieszkalny budynek z osobliwością, który jednocześnie zapewnia ciepło i doświadczenie pustki. Zbudowane z odsłoniętych cegieł – powszechny element w meksykańskich domach – formalna jakość materiału zmienia się w zależności od jego użycia. Począwszy od mozaikowych podłóg po spinające się ściany, studio cegieł wygląda estetycznie i harmonijnie, ale nigdy nie jest nudne dzięki innowacyjnej konstrukcji. Ustawiona na trzech poziomach dom zapewnia równowagę między przestrzenią wewnątrz i na zewnątrz dzięki licznym roślinom, dużym oknom i dwóm pół zamkniętym podwórkom.

źródło: rafaelgamo.com