Dom w środku dżungli

Wszyscy doskonale znamy opowieść o Tarzanie i zapewne wielokrotnie i jesteśmy pewni, że pewnie tak jak my marzyliście o mieszkaniu w dżungli. Teraz jest możliwe! Wszystko dzięki Word of Mouth House, którzy zaprojektowali i stworzyli dom w środku dżungli.

Bali to istny raj na ziemi. Wyspa jest pełna urokliwych miejsc, gdzie można zapomnieć o istniejącym świecie. Niedaleko stolicy znajduję wioska Buwit, tu w środku lasu deszczowego skrywa się istny skarb architektury! Dom dla każdego, kto lubi żyć blisko natury – ‘Chameleon Villa’. Jest to miejsce, w którym kontrole nad większością powierzchni przejęła bujna roślinność.

Autorem ‘Chameleon Villa’ jest studio Word of Mouth House. Ten niezwykły dom zaprojektowany został w zgodzie z naturą. Główną myślą przy tworzeniu projektu było stworzenie przestrzeni mieszkalnej, która będzie spójna z tym bajkowym, acz trudnym architektonicznie otoczeniem. Tak powstała willa, w której mieszka dżungla, energia jest pozyskiwana dzięki panelom słonecznym, a woda to specjalnie przefiltrowana deszczówka. Dom w środku dżungli składa się z kilku poziomów, na których znajdziemy ogrody, a pomieszczenia podzielone są specjalnymi szklanymi ścianami, by wyglądało to tak, jakby wszędzie rosła bujna roślinność. Wszystkie główne pokoje skierowane są tak, by widok z nich rozciągłą się na krajobraz płynącej w dole rzeki i otaczającego jej lasu.

Śmiało możemy powiedzieć, że dom w środku dżungli zaprojektowany przez Word of Mouth House to istna perła architektury. Nie dość, że zachwyca swoim niecodziennym połączeniem roślinności z przestrzenią mieszkalną, przypominając nieco Wiszące ogrody Semiramidy, to jeszcze jest w 100% eco-friendly. Mieszkać w ‘Chameleon Villa’ to spełnienie marzeń o staniu się Tarzanem lub Jane!

źródło: www.womhouse.com