Dobry strój do biegania – czyli jaki?

Bieganie chociaż wydawałoby się, że jest jedną z najprostszych i wymagających najmniejszego wkładu finansowego aktywności, jest znacznie przyjemniejsze wtedy, kiedy mamy na sobie dobry strój i odpowiednie obuwie. Dobór elementów garderoby biegacza, powinien być uzależniony między innymi od pory roku, a więc warunków pogodowych, jakie panują na zewnątrz. Nie można jednak zapomnieć również o swoich własnych preferencjach. Jaki powinien być dobry strój do biegania? Podpowiadamy.


Z jakiego materiału powinien być wykonany strój do biegania?

Wybierając strój do biegania, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest na przykład odzież sportowa damska. Niedoświadczeni biegacze bardzo często na początku stawiają na bawełniane komplety. Jednak mimo że takie sety sprawdzają się na co dzień, to jednak podczas aktywności fizycznej szybko nasiąkają potem i nie są przewiewne.

Z tego powodu, kompletując strój do biegania, należy postawić na elementy wykonane ze specjalnych, termoaktywnych, przewiewnych i odprowadzających wilgoć na zewnątrz materiałów. Dzięki temu jogging będzie dla nas komfortowy o każdej porze roku i nie będziemy narażeni na przeziębienie. Jeśli planujemy biegać w deszczu, wybierzmy również wodoodporną kurtkę z oddychającą membraną.

Jakie spodnie do biegania wybrać?

Jednym z istotnych elementów stroju do biegania są właściwie dobrane spodnie. Do wyboru mamy między innymi legginsy sportowe, a także krótkie spodenki. Dobór konkretnego modelu powinien być uzależniony od warunków pogodowych, a także naszych osobistych preferencji. Należy jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane spodnie, ponieważ powinien być on oddychający i odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Istotne jest również, by spodnie nie były zbyt długie, a także, by dobrze opinały nasze ciało.

Jaką koszulkę do biegania wybrać?

Kolejnym ważnym elementem stroju do biegania jest koszulka. Obecnie możemy znaleźć różne koszulki do biegania, zarówno z krótkim rękawem, na ramiączkach, jak i z długim rękawem. Dzięki temu łatwo możemy dopasować swój ubiór do aury, jaka panuje za oknem. W przypadku koszulki również powinniśmy postawić na termoaktywny model, aby podczas aktywności fizycznej móc skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników.

Jakie akcesoria zabrać ze sobą na jogging?

Oprócz odpowiedniego stroju, a także specjalnego obuwia do biegania, idąc na jogging, możemy zabrać ze sobą również pewne akcesoria, które mogą być przydatne podczas tej aktywności. Wśród nich można wymienić opaski sportowe, które sprawdzą się zarówno do podtrzymywania włosów, jak i wycierania potu z czoła. Dobrze jest mieć ze sobą również smartwatch lub opaskę sportową, aby na bieżąco śledzić nie tylko pokonany dystans, ale również swoje podstawowe parametry życiowe.