DIY: Skandynawska kuchnia

Skandynawia na dobre zagościła w polskich wnętrzach. Nie dziwne: prostota, jasne, naturalne wnętrza, wykorzystanie drewna są ponadczasowe i trafiły w gusta nowoczesnych Polaków. Zobaczcie naszą galerie najpiękniejszych, inspirowanych północnym stylem kuchni, które śmiało możecie zaadaptować do swoich potrzeb.

1. DREWNO

Użycie drewna jest głównym wyznacznikiem skandynawskiego stylu. Główne jego zastosowania to bielone podłogi, surowe, drewniane blaty szafek i stołów albo drewniane krzesła. Ten materiał świetnie sprawdza się też w akcesoriach: drewniane deski, tace, podkładki.

2. STONOWANE KOLORY

Paleta nordic jest mocno ograniczona w podstawowych barwach, ale zawsze można pobawić się odcieniami by uzyskać różnorodny efekt. Biel, szarość, ciepłe pastele, spokojne błękity i wszystkie wybarwienia drewna.

3. METALOWE AKCENTY

Najlepiej, gdy są to stare, morskie lampy lub miedziane klosze. Metal może być obecny również w siedziskach, taboretach, hockerach i krzesłach.

4. PORCELANA

Tu stawiamy na biel i szarość. Warto przy tym zastanowić się nad formą: fikuśne kubki i filiżanki, ciekawe patery i talerze.

5. CZERŃ

Dla kontrastu i podkreślenia świetlistości i naturalności skandynawskiego stylu można zastosować mocne, ciemne akcenty. Grafitowe lampy, czarne obszycia, ściereczki, wyraziste grafiki na ściany.

Przy odrobinie wyczucia oraz dobraniu odpowiednich dodatków stworzenie skandynawskiej kuchni wydaje się być proste i takie też jest. Życzymy powodzenia!

 

Zainspiruj się: Skandynawski pokój dla dziecka

Zobacz prace polskich projektantów: Skandynawska kuchnia na Pakamera.pl