Devendra Banhart :: eklektyczny artysta wystąpi w Warszawie

Devendra Banhart to zdecydowanie jeden z najciekawszych artystów ostatnich lat. Jego muzyka to połączenie melancholijnych, mrocznych ballad i wesołych hippisowskich piosenek. Wystąpi on już 21 i 22 stycznia w warszawskim Palladium!

Devendra Banhart jest uznawany za jednego z najoryginalniejszych artystów ostatnich dekad, który stworzył swój własny, magiczny styl. Wszystko za sprawą sztuki, która była, i nadal jest, obecna w jego życiu od najmłodszych lat. Banhart urodził się w Teksasie, ale całe dzieciństwo spędził w Caracas w Wenezueli. Jako nastolatek przeprowadził się do Kalifornii, gdzie następnie rozpoczął studia, podczas których eksperymentował z różnymi formami sztuki. Wtedy też na amatorskim sprzęcie zaczął nagrywać swoją muzykę, nie myśląc początkowo o jej wydaniu.

Jego piosenki były krótkie, niedokończone, często w formie strumienia świadomości. W końcu po namowie przyjaciela Banhart zdecydował się rozesłać swoją muzykę do kilku wytwórni. W tym samym czasie porzucił studia na rzecz grania na ulicy i podróżowania. Po powrocie do Los Angeles regularnie zaczął grywać koncerty, mimo braku wydanego albumu. Stan rzeczy zmienił się w październiku 2002 roku, kiedy Michael Gira (Swans) zaprezentował światu jego pierwsze piosenki pod znakiem wytwórni Young God. Wypuszczone w 2002 roku Oh Me Oh My… w błyskawicznym tempie zostało okrzyknięte wielkim odkryciem, a Banhart zaczął być porównywany do legend songwritingu. Po wydaniu debiutanckiego album Rejoicing in the Hands, a w kilka miesięcy później Nino Rojo, Banhart zyskał rozgłos i uznanie na całym świecie. Devendra wydał następnie pięć znakomitych albumów, Crpple Crow (2005), Smokey Rolls Down Thunder Canyon (2007), What Will We Be (2009), Mala (2013) i Ape in Pink Marble (2016).

Devendra Banhart WarszawaTrzynastego września ukazał się najnowszy album Devendra zatytułowany Ma. Z tej okazji artysta miał dać jeden koncert 22 stycznia, bilety rozeszły się jednak w ekspresowym tempie! Dlatego postanowiono zorganizować drugi koncert 21 styczni! Oba odbędą się w warszawskim Palladium. Bilety dostępne już na fource.pl. Radzimy się śpieszyć z zakupem, gdyż dodatkowy termin również idzie jak świeże bułeczki!