DANILO REA :: Poeta fortepianu

Jeden z najwybitniejszych włoskich pianistów jazzowych Danilo Rea o międzynarodowej renomie zagra włoskie kompozycje mistrzów muzyki filmowej oraz utwory K. Komedy w swojej aranżacji. Już 11 kwietnia podczas 11. Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy widzimy się w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego.

Danilo Rea. Jeden z największych włoskich muzyków , pianista wszechstronny, gra jazz, muzykę klasyczną i muzykę popularną. Wśród artystów, z którymi współpracował na scenie i podczas nagrań są największe nazwiska jazzu jak: Chet Baker, Lee Konitz, Michael Brecker, Billy Cobham, Phil Woods, Joe Lovano.

Jest  poszukiwanym wykonawcą muzyki klasycznej. Na uwagę zasługuje jego Requiem dla Pierpaolo Pasolini pod kierunkiem Zoltan Pesko w Teatro San Carlo w Neapolu oraz spektakl Mon amour  na Rossini Opera Festival. To pianista- wirtuoz, subtelnie celebrujący każdy dźwięk, z dużą głębią, emocjonalnie.

Jego gra jest pełna zaskakujących momentów wielkiej lirycznej, improwizacji, które spowodowały, że porównywany jest do Keitha Jarretta, jednak w przeciwieństwie do amerykańskiej gwiazdy, Rea czerpie inspirację z włoskiej tradycji muzycznej – jazzu i  muzyki klasycznej.  We Włoszech jest uważany za „największego poetę wśród muzyków jazzowych”, dlatego nazywany ”poetą fortepianu”.

DANILO REA TRIO Cinema Music Films
11 kwietnia
Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego
start o godz. 19.00