Czary Florence Welch

Florence Welch, wokalistka zespołu Florence + The Machine jest prawdziwą czarodziejką. Jej styl, sceniczne zachowanie, hipnotyzujący wokal i poetyckie teksty piosenek sprawiają, że kojarzy nam się z nimfą, magiczną królową. Dziś chcemy przyjrzeć się  bliżej rudowłosej piosenkarce, która porwała miliony swoją delikatnością, kobiecością i atmosferą tajemnicy, którą wokół siebie roztacza.

Florence od najmłodszych lat interesowała się muzyką i chciała zostać piosenkarką. Od zawsze też fascynowały ją tematy raczej mało popularne wśród młodych dziewcząt – śmierć, ciemność, terror, które szczególnie nasiliły się po śmierci jej dziadków.  Te zainteresowania stały się ogromną inspiracją do jej późniejszej działalności artystycznej. Pierwszy raz na scenie Florence stanęła w 2006 roku, karierę rozpoczynając w małych londyńskich klubach. Artystce udało się w ciągu trzech lat nawiązać pracę z wytwórnią muzyczną i wydać w 2009 roku płytę Lungs, która odniosła ogromny sukces i przyniosła Welch światową sławę.

Teksty piosenek, bardzo oniryczne i delikatne, poruszają ważne dla artystki, często niełatwe, tematy. Dziś, 7 lat po wydaniu debiutanckiej płyty, grupa Florence + The Machine ma za sobą dwa kolejne wydawnictwa, które zdobywają najwyższe notowania i najlepsze recenzje najbardziej liczących się magazynów i dziennikarzy muzycznych. Florence stała się ikoną popkultury, jest jedną z najważniejszych postaci światowej sceny muzycznej. Inspiruje miliony ludzi: swoim stylem, bezkompromisowością i skromnością, której nigdy się nie wyzbyła.

 

źródło: w magazine, vogue, pinterest