Czarno na białym

Każdy z nas marzy o miejscu do życia, które wyrazi nasz charakter, potrzeby i poczucie estetyki. Zobaczcie 240 metrową, skandynawską pracownię-mieszkanie Tenki Gammelgaard. Naszym zdaniem jest to przykład idealnej gry czerni i bieli przeplatanej akcentami złota i różu.

Mieszkanie mieni się różnorodnością bibelotów, detali, jednak spajane jest magicznym stylem samej właścicielki. Tego typu wnętrza wymagają ogromnego doświadczenia, wizualnego wyczucia i konsekwencji w koncepcji. To, co udało się zachować Tence to porządny chaos i spontaniczność w bardzo wyrazistym acz spójnym miejscu. Wydaje się, że każda z tysięcy rzeczy i kształtów jest tu „po coś” i razem z całym otoczeniem gra piękną, czarno-białą symfonię.

Tenka Gammelgaard jest duńską artystką, która studiowała scenografię teatralną na duńskiej ASP. W samym sercu Kopenhagi znajduje się przedstawiana powyżej pracownia i mieszkanie. Jako artystka pracuje nad wieloma projektami związanymi z Interior Designem w Danii i za granicą. Oprócz pracy jako artysta plastyk, tworzy porcelanę. Jej prace pokazywane są w galeriach na całym świecie: w Tokio, Singapurze i Oslo.

Photo: tenka.dk / Rishi & Ranvita / Pinterest / tenka.dk/blogs

Zobacz czarno-białe inspiracje na Pakamera.pl