Chrysta Bell to amerykańska wokalistka i autorka tekstów, aktorka znana z serialu „Twin Peaks” oraz wieloletnia sceniczna partnerka David Lyncha. Artystka wystąpi w kwietniu w warszawskim klubie Smolna!,

W roku 1999 artystka poznała sławnego producenta filmowego i kompozytora – David Lynch’a. Spotkanie to zaowocowało m.in. wydaniem dwóch wspólnych albumów, czyli „This Train” oraz „Somewhere In The Nowhere”. W połowie roku 2017 Chrysta Bell wydała zaś swój kolejny, solowy album „We Dissolve”. Jej twórczość to ciekawe połączenie popu z soulem, rockiem i jazzem, często określane jako tzw. dream pop. Na wiosnę 2018 roku artystka planuje wydanie i promocję nowej EP-ki, w ramach której odwiedzi wiele miast Europy, w tym 22 kwietnia Warszawę.

„Eklektyczna i ekscytująca… Pełna gracji i enigmatyczna… Lynch nie mógłby napisać jej historii lepiej” – Billboard.

Oprócz tego, że Chrysta realizuje się muzycznie, to od pewnego czasu zajmuje się także aktorstwem. W maju 2017 roku zadebiutowała w kultowym, amerykańskim serialu „Twin Peaks”, którego jednym z twórców jest z resztą David Lynch. Odgrywa tam rolę agentki FBI – Tamary Preston.

Więcej szczegółów: Chrysta Bell / 22.04.2018 / Warszawa

źródło: informacja prasowa