CHMURODROM

W ramach projektu Plac Defilad: Płyta Główna, odbył się konkurs na najlepszą instalację, która idealnie wpisywałaby się w przestrzeń przy Pałacu Kultury. Zobaczcie, który projekt wygrał!

Jury konkursu, którego przewodniczącym był Roman Osadnik, przedstawiciel Rady Programowej projektu Plac Defilad oraz dyrektor Teatru Studio, zdecydowało przyznać wyróżnienie instalacji o nazwie Chmurodrom. Projekt został wykonany przez Kolektyw projektowy AKR, w którego skład wchodzą Adam Kadenaci, Kuba Róziewicz oraz Rafał Włodarek. Autorzy w zgłoszeniu konkursowym tak opisali swój pomysł:

„Chmurodrom, czyli „Defilująca chmura”, to wizytówka pozytywnych zmian zachodzących na Placu Defiad. Instalacja ma nie tylko wymiar symboliczny, ale tworzy przestrzenną grę, która zachęca użytkowników do interakcji, aktywności fizycznej i rywalizacji. Za pomocą wysiłku fizycznego podejmowanego na jednej z dwóch stacji mogą przeciągać chmurę w swoją stronę, niczym podczas przeciągania liny.”

Niestety jeszcze nie wiadomo czy w najbliższym czasie zobaczymy wyróżnioną instalacje na placu Defilad. W ciągu dwóch tygodni zespół Plac Defilad: Płyta Główna, sprawdzi czy defilująca chmura Kolektywu projektowego AKR może zostać zrealizowana.

Tekst: Aleksandra Mleczko

źródło zdjęć: materiały prasowe