CARBON Silesia Festival ogłasza pełny line up pierwszej edycji!

Do wcześniej ogłoszonych artystów dołączają Gorgon City, Catz’n Dogz, Rysy, BOKKA, Kamp! i wielu innych. W niesamowitej przestrzeni nieczynnej kopalni przez dwie noce wystąpi ponad 30 artystów na 3 muzycznych scenach. 3-4 września 2021, Sztolnia Królowa Luiza, Zabrze.

Na terenie wyjątkowej zabrzańskiej pojawią się zarówno najciekawsi twórcy muzyki elektronicznej z całego świata, jak i creme de la creme polskiej sceny klubowej. Booka Shade Live, Tiger & Woods, Technimatic, Alex Niggemann, Kraak & Smaak, LTJ Bukem, Alan Dixon, Third Son, Agim, An On Bast Live, Kuba Sojka, Last Robots, Ros, Marcin Krupa, Harland, Rogers, Vacos, Holiday 80 i Penera – to artyści ujawnieni do tej pory. Pełny festiwalowy line-up CARBON Silesia Festival zamykają:

Gorgon City, brytyjski duet, łączący w sobie uzależniające wokale i przepełnione basem house’owe produkcje wystąpi w Polsce w ramach promocji najnowszego albumu “Olympia”, który ukazał się w czerwcu.
Catz’n Dogz, najbardziej znany elektroniczny projekt muzyczny z naszego kraju, których sety zachwycają fanów na całym świecie. Grzegorz Demiańczuk i Wojtek Tarańczuk nie zapominają jednak o swoich korzeniach i regularnie występują na polskiej scenie.
Rysy, warszawski duet, który w zaledwie kilkanaście miesięcy zachwycił sobą Polskę. Po otrzymaniu dziesiątek nagród Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko zawiesili działalność. Ich reaktywacja na sam koniec 2020 roku była radosnym szokiem dla wszystkich fanów masywnego basu, pompujących bębnów i wyjątkowych melodii.
BOKKA, zespół, który zawładnął świadomością polskich fanów na wiele miesięcy. Po ukazaniu się debiutanckiego albumu “Town of Strangers” z miejsca zakochaliśmy się w ich twórczości. Ostatnie wydawnictwo, mini album wydany w marcu 2020 roku, to autorskie wersje przebojów muzyków takich jak Nancy Sinatra, Joy Division czy Radiohead.
Kamp!, ciężko uwierzyć, że od debiutu zespołu minęło już 12 lat. Muzykom z Kamp! nie brakuje świeżości i chęci do przełamywania muzycznych barier. Od premiery ich ostatniego albumu “Dare” miną we wrześniu 3 lata. W Zabrzu będzie idealna okazja, aby na nowo się nim zachwycić.
Gooral, nie ma w Polsce twórcy, który umiałby tak dobrze mieszać swoją polskość z międzynarodowym elektronicznym zacięciem. A co najważniejsze – Gooral to jeden z najlepszych live’owych producentów w naszym kraju, którego hipnotyczne show zapadnie wam w pamięci na wiele, wiele dni.
oraz Glasse, iRobot, Reza i Nowosad.

Na terenie CARBON Silesia Festival powstanie studio festiwalowe, w którym muzycy, artyści, producenci i dziennikarze będą rozmawiali o twórczości, produkcji i karierze muzycznej, a także o tym, jak kultura może radzić sobie po trudnych miesiącach pandemii.

Uczestnicy CARBON Silesia Festival będą mogli skorzystać ze strefy chill oraz z food market, na którym pojawią się specjalnie wyselekcjonowane food trucki oferujące mieszankę światowej kuchni, ale tworzonej w niepowtarzalnym autorskim stylu.

CARBON Silesia Festival odbędzie się na terenie Sztolni Królowa Luiza, która jest jedną z najciekawszych przestrzeni, jakie można odwiedzić na Górnym Śląsku. Miejsce zachwyca swoją historią oraz jest bardzo istotnym punktem w rozwoju kultury. W sobotę uczestnicy festiwalu będą mogli nie tylko zwiedzić muzeum nieczynnej kopalni, ale również poznać bliżej przestrzeń ukrytą pod ulicami Zabrza. Chętni będą mogli zjechać pod ziemię, gdzie czeka na nich najdłuższa podziemna trasa dla zwiedzających w Polsce. Przed nimi 1100 m niesamowitej trasy wodnej, która powstawały od 1791 roku, tworząc zapierający dech w piersiach kompleks, świadczący o niesamowitej historii Śląska i ludzi, którzy go budowali.

Pierwsza pula biletów na CARBON Silesia Festival została WYPRZEDANA.

Dostępne są bilety LATE REGULAR w cenie 240 zł. Wejściówki są zarówno dla osób zaszczepionych, jak i tych, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Dla tych drugich zostało przeznaczone 250 biletów.

Partnerem głównym festiwalu jest województwo Śląskie. Współorganizatorami – ArsCammeralis i Muzeum Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu, a partnerami Fundusz Górnośląski i Koleje Śląskie.
Aby być na bieżąco, szukajcie CARBON Silesia Festival na Facebooku i zaglądajcie na stronę www.carbonfestival.pl.

Po więcej nowinek muzycznych zapraszamy do naszej zakładki MUZYKA.