„Burza” – zapowiedź premiery autorskiej płyty

Utworem „Burza” Daniel Grupa zapowiada premierę swojej autorskiej płyty – „Zanim nadejdzie noc”, która ukaże się 11 marca 2021 roku.

fot. Ala Szarowar

Utworem „Burza” Daniel Grupa zapowiada premierę swojej autorskiej płyty – „Zanim nadejdzie noc”, która ukaże się 11 marca 2021 roku. Do tytułowej kompozycji został zrealizowany teledysk, który można już dzisiaj zobaczyć:

Pomysłodawcą i reżyserem obrazu został ponownie Ala Szarowar, a w jednej z głównych ról zobaczymy znakomitego polskiego aktora Lecha Mackiewicza.

Opowiedziałem Michałowi, historię pewnej nocy, którą spędziłem w namiocie w pobliżu lodowca Kodnitzkees w Taurach Wysokich. Przed północą rozpętała się ogromna burza i trwała wiele godzin. Szalały błyskawice, lał deszcz, namiot cudem przetrwał. Uległem wtedy wszystkim strachom i demonom, które zrodziły się w mojej głowie. Zniknęły dopiero, kiedy nadszedł świt

Daniel Grupa to jedna z takich postaci na rodzimym rynku muzycznym, której muzykę mogliśmy usłyszeć zarówno w teatrze czy w filmie (“Dzień w którym Umrę”, „Grun de Berg. Wyzwanie”), ale również podczas koncertów polskich artystów, z którymi współpracuje od wielu lat. Jego wielką pasją są góry, w których wspina się zarówno latem jak i zimą (Kaukaz, Alpy, Tatry).

Muzyka: Daniel Grupa

Scenariusz: Michał Jagiełło, Michu Szczepański

Reżyseria i zdjęcia: Michał Jagiełło

Kostiumy: Joanna Malinowska

Premiera płyty 11 marca 2021 roku

Po więcej ciekawostek muzycznych zapraszamy do zakładki MUZYKA.