Zapraszamy na koncert zespołu Buke and Gase na tarasie. Wstęp wolny! Organizatorem imprezy jest Cafe Kulturalna w ramach cyklu wydarzeń Kulturalna na Placu Defilad, natomiast partnerem dobrze Wam znana ekipa – Za Grolsch Kultury.

Słuchając Buke and Gase łatwo zapomnieć, że to duet. Dzięki własnoręcznie skonstruowanym instrumentom – elektrycznym barytonowym ukulele, hybrydzie gitary (cztery struny) z basem (dwie) i pomysłowo skonstruowanej perkusji – Arone Dyer i Aron Sanchez brzmią niczym kwartet. Choć budowali instrumenty na potrzeby muzyki eksperymentalnej i współczesnej (Bryce Dessner, So Percussion), to sami koncentrują się na piosence.

Ich zrytmizowany styl gry na quasi-gitarach przywodzi na myśl ostatnie dokonania St. Vincent, lekkość eksperymentowania przypomina Deerhoof (z którymi odbyli niejedną wspólną trasę), a siła głosu i dostojność melodii stawia Arone obok takich wokalistek jak Shara Worden (My Brightest Diamond) czy Fiona Apple. Buke and Gase to jednak zespół szalenie oryginalny, którego muzyka rozwija się bez oglądania na świat zewnętrzny. I w pełnej krasie ukazuje się na koncertach, na których precyzja i euforia tworzą zabójczą mieszankę, a kompletność brzmienia tworzonego przez duet w 100% na żywo robi największe wrażenie. Do tej pory grali w Polsce raz, dając jeden z najlepszych koncertów Off Festivalu 2013. Teraz wracają, być może z nowymi piosenkami (anonsowali je w sieci) i instrumentami.

 

Co? Koncert Buke and Gase

Gdzie? Plac Defilad

Kiedy? 8/06/2015, start: 21:00

Więcej info: https://www.facebook.com/events/1620978911451646/