Biżuteria z tendencją do brutalizmu

ORGANIZE YOUR LIFE WITH A BIT OF GEOMETRY to hasło promujące kolekcję kolczyków nowej wrocławskiej marki biżuteryjnej. Co się za nim kryje? Przede wszystkim prostota formy, kształtu i materiału. Harmonia i praktyczność pozbawionych ozdobników form, ale również zmiana koncepcji sprzedaży kolczyków. SIVA zachęca bowiem by kupować je nieparzyście!

„Minimalizm to nie tylko zdejmowanie z siebie niepotrzebnych dylematów i upraszczanie codzienności. To także szybki sposób na nadanie sznytu codziennym stylizacjom.” – mówi twórczyni i właścicielka marki – Paula Szarejko. Slow fashion zmienia nasze myślenie o modzie tworząc przestrzeń dla świadomej kreacji swojego wizerunku. Właśnie w tym nurcie zaprojektowałam kapsułową kolekcję kolczyków SIVA GEO. Modułowość, perfekcyjne wykończenie naturalnego materiału i prostota kształtu to cechy kreujące jej charakter.

Pierwsza kolekcja kolczyków marki SIVA czerpie z idei minimalizmu, choć przez surową, zimną formę może bliżej jej do brutalizmu… Inspiracje tym trudnym pięknem betonowych monolitów widać na zdjęciach z kampanii promującej kolekcję SIVA GEO.

SIVA GEO to zbiór 14 pozbawionych zbędnych ozdobników, ponadczasowych kształtów kolczyków, które można nosić pojedynczo lub łączyć i miksować ze sobą tworząc własne, oryginalne, asymetryczne pary. Kolczyki po zestawieniu pasują do siebie w najróżniejszych kombinacjach, co pozwala pobawić się modą i zaoszczędzić sporo czasu. A przez swoją nienachalną formę pasują do większości stylizacji.

Wykonane są z surowej i zimnej stali szlachetnej, która jest niezwykle plastycznym materiałem podkreślającym prostotę geometrycznych kształtów. Widoczna struktura szczotkowania dodaje charakteru nieco surowym liniom, będąc dodatkowym walorem estetycznym. Sama stal jest bardzo lekka, niezwykle trwała, hipoalergiczna, nie traci blasku i nie wymaga szczególnego traktowana.