Biżuteria w obronie środowiska - kolekcja Bałta od rett frem

Zanieczyszczenie wód na całym świecie sięga już krytycznego poziomu. W walce o czyste środowisko liczy się każdy głos, nawet ten lekko ukryty w symbolice. Ten zabieg zastosowała właśnie marka rett frem, która w swoich kolekcjach lubi poruszać ważne kwestię wobec których, nikt nie powinien pozostawać obojętny. Kolekcja Bałta to biżuteria w obronie środowiska.

Marka rett frem od początku swojego istnienia jest pełna nostalgii i słowiańskiego ducha. Widać to zarówno we wzornictwie, jak i każdej opowiadanej historii, która towarzyszy premierom nowych linii. Nie jest inaczej również i w przypadku kolekcji Bałta, która jest najświeższym dziełem polskiego brandu. Biżuteria z nowej linii powstała z myślą o środowisku. Główną inspiracją była krystaliczna woda oraz coraz częściej towarzyszące jej zanieczyszczenia.

Obecnie tylko kilka procent polskich rzek i jezior może być zdatna do picia. W Bałtyku znajduje się 7 z 10 największych stref beztlenowych na świecie. Nasza rzeczywistość ulega zmianom, dlatego zrodził się pomysł, aby w prostej formie ukryć aktualne piękno natury, przy okazji przypominać, że nawet drobne gesty mogą zmienić bieg wydarzeń” – mówi Laura, założycielka i projektantka rett frem.

kolekcja balta biżuteria

Biżuteria zaprojektowana przez Laurę ma na celu budzić skojarzenia z krystalicznie czystą wodą, jej orzeźwiającą mocą i jednocześnie subtelnością. Jednak przekaz ma też drugie dno – pełne chemii, plastiku i smutku. Ma ono nas motywować do walki z zanieczyszczonym środowiskiem i pomóc naszej planecie.

Marka rett frem w doskonały sposób zamknęła piękno wód w subtelnej biżuterii, a przy okazji przypomina, że nawet drobne gesty mogą zmienić bieg wydarzeń. Jednym z nich może być już nawet sam zakup biżuterii. Dlaczego? Ponieważ 3% ze sprzedaży kolekcji Bałta zostanie przekazane organizacji działającej na rzecz ochrony rzek i mokradeł – Wolne rzeki. Sama kolekcja to pełna delikatnych wzorów i ukrytej symboliki modele wykonane ze srebra i pozłacanego srebra. Znajdziemy tu kolczyki – naszym faworytem są złocone bursztyny Odry, wykonane z kryształów przypominających bursztyny, naszyjniki z medalikami czy modne nausznice. Taka biżuteria będzie nie tylko pięknym dodatkiem, ale również może być doskonałym prezentem – a Święta coraz bliżej!

Zdjęcia: Alicja Walczak
Set design: Paulina Manterys
Modelka: Milena/Rebel models
Wizaż i włosy: Paulina Kurowiak