#BIEGAJMYRAZEM -Decathlon Biegi Online

W Majówkę odbędą się pierwsze zawody biegowe online! Przy pomocy aplikacji Activy, będzie można wziąć udział w Imprezach Biegowych, nawet z własnego podwórka!  Biegi Online to rozwiązanie idealne na obecne czasy, dzięki aplikacji mobilnej i społeczności, biegacze utrzymają motywację i sprawdzą swoją formę pomimo odwołanych biegów ulicznych. Każdy pakiet startowy to również wsparcie dla Fundacji Siepomaga.

Zawodnicy zmierzą się z innymi w cotygodniowych zawodach na różnych dystansach (w każdy weekend od 1 maja włącznie). Wykupując pakiet startowy, uczestnik otrzyma zniżki i bony od partnerów, wirtualny medal, trening online, a 20% z każdej opłaty zostanie przekazane na Fundację SiePomaga, wspierającą szpitale w walce z COVID-19. Pakiet startowy kosztuje kilkanaście razy mniej niż standardowy udział w biegu ulicznym i jest dostępny na stronie biegionline.pl

Biegacze nie mogą spotkać się w jednym miejscu, ale każdy może zarejestrować swój bieg w aplikacji Activy. Wirtualny wyścig trwa 24 godziny. W tym czasie zawodnicy zapisują swoją aktywność (biegi online na 5 km, 10 km, sztafeta 3×5 km czy półmaraton), a w rankingu pojawiają się najlepsze czasy. Nad poprawnością wyników czuwa algorytm oraz sędziowie Activy, którzy weryfikują podejrzane trasy i ślady ze słabą jakością GPS.

Koronawirus pokrzyżował nie tylko nasze plany biznesowe, ale również sportowe. W tym roku miałem zaplanowany udział w 6 imprezach biegowych i triathlonach. Wielu moich znajomych straciło motywację do trenowania, ponieważ wszystkie wyścigi zostały odwołane lub przeniesione. Razem z całym zespołem Activy zdecydowaliśmy się na stworzenie Biegów Online, aby chociaż trochę oddać emocje, które towarzyszą nam podczas biegów ulicznych. Mamy nadzieję, że będzie to silna motywacja do jeszcze większej sprawności i litrów potu wylanych podczas treningu. – komentuje Igor Pielas (CEO Activy).

Jak wystartować w Biegach? Biegi online na różnych dystansach odbywają się co weekend. Wystarczy wykupić pakiet startowy na wybrany bieg na stronie biegionline.pl (koszt 9,90 zł). Następnie zarejestrować się w aplikacji Activy (dostępnej w App Store i Google Play) oraz aktywować otrzymany przy zakupie kod. Każdy wyścig trwa 24 godzin, w tym czasie należy zapisać swoją aktywność biegową (za pomocą aplikacji Activy lub połączyć swoje konto z innymi aplikacjami sportowymi Strava/ Garmin/ Polar). Po zakończonym biegu ukaże się ranking z czasami wszystkich uczestników oraz odbędzie się losowanie nagród.

Dołącz do akcji  i podejmij wyzwanie z biegionline.pl

EXAMPLE.PL