Pamiętacie, że widzimy się w najbliższy weekend na Narodowym? Zabierzcie ze sobą swoje dzieciaki, bo organizatorzy Targów Slow Fashion nie zapomnieli również o najmłodszych! Rodzice zrobią zakupy nie tylko dla siebie, ale także dla swoich pociech. Ponadto Pakamera.pl została partnerem Bawialni, przygotowanej specjalnie z myślą o kochanych urwisach. Dzieciaki będą miały okazje wziąć udział w konkursach, nauczyć się robić zwierzątka z balonów oraz przesiadywać w namiocie, zajadając się pysznymi smakołykami.

 

 

Podczas tej edycji targów Slow Fashion Bawialnię dla najmłodszych razem z organizatorami przygotowała platforma Pakamera.pl

Pod okiem wykwalifikowanych animatorów z kawiarni Kredkafe – znanej z fantastycznego połączenia księgarni, kawiarni i sklepu z zabawkami – dzieciaki będą mogły przenieść się w bajkowy świat księżniczek i piratów, niczym prawdziwi Indianie posiedzieć w tipi, czy wysłuchać bajki czytanej przez ambasadorkę Targów Slow Fashion – Ifi Ude. Ifi przeczyta fragmenty swojej książki dla dzieci pt. „Zebra”. „Zebra” to opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w grupie przez zebrę, która urodziła się na mazurskiej wsi, pośród stada koni. Zebra, odrzucona przez dorastające źrebaki cierpi, a dopiero poprzez swoją odwagę i mądrość zyskuje ich aprobatę. Przesłanie, płynące z tej książki to pochwała różnorodności i szacunek dla odmiennego wyglądu.

Do stworzenia Bawialni organizatorzy zaprosili polskich projektantów, którzy wszystkie zabawki wykonują ręcznie z polskich materiałów. Wszystkie zabawki są ekologiczne, edukacyjne, idealnie pasujące do nurtu slow, pod którym my, jako patroni medialni, podpisujemy się obydwoma rekami. Zapraszamy rodziców z dziećmi, by od małego mogły uczyć się ponadczasowych wartości, którymi kierują się organizatorzy Slow Fashion. Na najmłodszych będą czekały fantastyczne zabawki od artystów takich jak Peppo, Little Nomad, Studio Hoho, Pan Pepe, Zuzu Toys, Blague, LadyStump, Tektoy, Milimili, Minimetry czy MoiMili.

Podczas targów w bawialni będą urządzane konkursy dla najmłodszych, w których do wygrania będą książki ufundowane przez niszowe wydawnictwo dla dzieci i młodzieży Poławiacze Pereł, które swoimi książkami przełamuje stereotypy i poszerza horyzonty. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku dla najmłodszych, który zapewni ciastkarnia Ciastko z Dziurką, słynąca z połączenia nietypowych smaków i najlepszych tortów na świecie!

Nie zabraknie nawet warsztatów balonowych, podczas których dzieciaki będą tworzyć kolorowe balony pod okiem Patrycji Lipińskiej.
W strefie KIDS znajdziecie również stanowisko Pakamera.pl, a na nim produkty: Kółko Krzyżyk, Zombie Dash, That Way, Lollipop, Samodobro, Kakazu, czy Diamentowe by Sysia.