BANG GANG x premiera filmu

Debiutancki film francuskiej reżyserki to hipnotyzująca i pozbawiona zahamowań opowieść o seksie, miłości, przyjaźni i wolności. Eva Husson opowiada o młodych ludziach ze szczerością i autentycznym zrozumieniem, tak jak twórcy kultowego brytyjskiego serialu Skins czy Larry Clark w słynnych już Dzieciakach. Bang Gang swoją otwartością i bezkompromisowością przypomina też śmiałe i pozbawione uprzedzeń wobec seksualności dzieła Sofii Coppoli i Xaviera Dolana, ale francuska reżyserka wnosi do tych historii o dojrzewaniu i wolności swoje własne, autorskie spojrzenie, tworząc filmowy portret współczesnych młodych ludzi.

Grupa przyjaciół podczas jednej z wakacyjnych imprez wymyśla odważną zabawę, którą nazywa Bang Gang. Nie grasz, nie liczysz się…

Współczesna historia miłosna. Dwie przyjaciółki, George i Laetitia, zabijają wakacyjną nudę na imprezach w domu Alexa. Podczas jednego wieczoru przebojowa George prowokuje grę w Bang Gang, która szybko staje się obowiązkowym punktem następnych imprez. Seks, alkohol, narkotyki, zabawa do samego rana – bez zahamowań, wszystko zostaje wśród znajomych. Ale beztroski czas szybko się kończy, kiedy George odkrywa, że chłopak, w którym jest zakochana, zdradza ją z najlepszą przyjaciółką. A na dodatek Bang Gang zaczyna wymykać się spod kontroli.

 

Reżyseria: Eva Husson

Scenariusz: Eva Husson

Obsada: Finnegan Oldfield, Marilyn Lima, Daisy Broom, Fred Hotier

Zdjęcia: Mattias Troelstrup

Muzyka: White Sea

Czas trwania: 98 min.

Produkcja: Francja, 2015

W kinach od: 11 marca 2016

Dystrybucja w Polsce: M2 Films