„Bałamutka” piosenka na debiutancką EP-kę LENDA/KOZUB

„Bałamutka” – piosenka stworzona przez Paulinę Lendę-Kozub i Piotra Kozuba na pierwszą debiutancką EP-kę duetu LENDA/KOZUB „Zabawa w Dom”. Ten synth popowy utwór, jest pierwszym singlem promującym krążek, którego premiera przewidziana jest na 1 czerwca 2021.

LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. I choć każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w 2021 roku światło dzienne ujrzał autorski materiał duetu w języku polskim, wyprodukowany we współpracy z Marcinem Borsem (odpowiedzialnym za płyty takich artystów, jak: Hey, K. Nosowska K. Zalewski, Mrozu, czy Lao Che). Za sesję promującą materiał odpowiada Wiktor Franko.

„Bałamutka” została wybrana jako pierwszy singel duetu ukazujący się po długiej przerwie w karierze muzycznej i prawie trzech latach od ślubu muzyków. W czasie miesiąca miodowego, zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli materiał na dwie zbliżające się EP-ki. Duet rozpoczął poszukiwanie swojego języka muzycznego od przestrzennych form, loopów i delikatnej elektroniki. Charaktery tej dwójki wiecznych dzieciaków lat 90. i zamiłowanie do dźwięków puszczanych za dziecka przez rodziców, w studio nagraniowym wzięły jednak górę i dzięki falom, na których nadają razem z producentem, materiał ewoluował do dwóch synth popowych wydawnictw, które ukażą się jeszcze w 2021 r. W samej warstwie lirycznej „Bałamutka” nawiązuje do ciężkich początków wielu relacji, tworzonych przez młodych ludzi, którzy w myśl powiedzenia „niósł ślepy kulawego”, prowadzą się wzajemnie przez życie, ucząc go po drodze i bawiąc w dorosły dom.