ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL

ATTENTION PLEASE! rusza w specjalną trasę koncertową! Pierwszy przystanek już 23 stycznia 2016 roku w Warszawie w Klubokawiarni Chłodna 25. Podczas wydarzenia na scenie usłyszymy projekt ZIMOWA, formację THE FREUDERS i CONTROL THE WEATHER oraz specjalnie zaproszonych gości.

ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL to trasa koncertowa związana z artystami attention please!, czyli: Sambor, Zimowa, The Freuders, Mistah Lego oraz Bukowicz. Podczas koncertów w całej Polsce, nie zabraknie także niespodzianek, zaproszonych gości oraz debiutujących zespołów, których warto będzie posłuchać na żywo.

Pierwszy koncert pod szyldem ATTENTION PLEASE! MUSIC FESTIVAL odbędzie się w sobotę23 stycznia 2016 roku w Klubokawiarni Chłodna 25 w Warszawie. Na scenie usłyszymy: śląski zespół ZIMOWA, który dzięki wsparciu fanów w maju 2015 wydał swój pierwszy album, przez Piotra Stelmacha z Radiowej Trójki okrzyknięty debiutem roku! Zespół łączy inspiracje noise-popem oraz alternatywą lat 80. i 90. z najnowszymi brzmieniami tworząc dzięki temu intensywne, pochłaniające piosenki. 6 maja 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album “Cover The Fall”, a znajdziemy na nim jedenaście autorskich utworów, w których będzie można usłyszeć połączenie przybrudzonych gitar i melancholijnej elektroniki z nienachalnym i zmysłowym wokalem.

Drugim zespołem jest warszawska formacja THE FREUDERS, która zagrała podczas zeszłorocznej trasy Męskiego Grania oraz zdobyła tytuł Soundbustera za najlepszy koncert polskiej formacji Soundrive Festival 2014. Zespół stawia na solidność sekcji rytmicznej, dodatkowo zalany gitarowym sosem i doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Chłodno i bez przebaczenia. Czym dłużej grają, tym trudniej jest określić ich muzykę. W czerwcu 2015 roku wydali wyczekiwany debiut płytowy “7/7”.

Do składu ogłoszonych artystów dołącza także grupa CONTROL THE WEATHER. Zespół stara się znaleźć kompromis pomiędzy tym co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste. Celem twórców nie jest poruszanie się w obrębie konkretnej stylistyki, ale przełożenie pewnego nastroju, pewnych emocji na obraz i dźwięk. Wiosną 2015 roku został wydany ich debiutancki longplay “Kynodontas”.

W ramach koncertu zaprezentuje się także warszawski zespół, który wyłoniony zostanie w specjalnym konkursie. Celem przedsięwzięcia jest promocja młodych, debiutujących artystów oraz pokazanie jak prężnie działa aktualna polska scena alternatywna.

 

Więcej info: www.facebook.com/events/457840164418954/