Aranżujemy salon na lato!

Nasze salony są stworzone z myślą o relaksie, dlatego wprowadzenie do tej części domu świeżego wystroju będzie idealnie pasować do koncepcji spokojnego, beztroskiego życia podczas letnich miesięcy. Aranżujemy salon na lato. Pomalowane na biało ściany staną się neutralnym tłem i pozwolą na eksperymentowanie z różnymi kolorami i motywami. Wszystko po to, by podczas cieplejszych dni dom stał się miejscem, do którego przyjemnie się wraca.

W stronę morza
Prostym sposobem na przekształcenie przytulnej zimowej aranżacji w salon na lato  jest wymiana ciężkich zasłon na lżejszą wersję. Jeśli zależy nam na neutralnym wystroju, użycie stonowanej palety odcieni beży i szarości, w połączeniu z naturalnymi teksturami, które przywodzą na myśl wybrzeże, sprawi, że salon nabierze klasy i elegancji. Chcąc zatrzymać klimat lata w domu przez cały rok, można zdecydować się na meble wypoczynkowe w letnich barwach. Narożnik Nola w delikatnym odcieniu niebieskiego, zwanym baby blue, postarzane drewniane meble, wiklinowe fotele, jutowe kosze, morskie motywy dekoracyjne i akcesoria ze szkła dodadzą takiemu wnętrzu wyluzowanej nadmorskiej atmosfery.

Fokus na żywy kolor
Piękne błękitne niebo i podnoszące na duchu światło słoneczne mogą posłużyć jako inspiracja do aranżacji salonu w energetycznych kolorach zieleni, pomarańczy, czerwieni, różu czy żółtego. Wystarczy np. zgrabna sofa i dodatki w żywym odcieniu, aby całkowicie zmienić klimat salonu, nadając mu wygląd przypominający gorącą Hiszpanię, greckie czy włoskie wyspy. Żywy granat sofy lub turkusowy zestaw modułowy, stworzy radosny wystrój, który z pewnością sprawi, że będziesz się uśmiechać przez cały rok. Ożyw swój salon podnoszącymi na duchu odcieniami pomarańczy i zieleni. Odważne kolory w salonie będą przypominać klimat Miami Beach, a kto z nas nie chciałby znaleźć się tam choćby na chwilę.

Więcej wnętrzarskich inspiracji i sposobów na szybkie przearanżowanie mieszkania czy domu znajdziecie w naszej zakładce WNĘTRZE.