Apartament na Woli :: stylowy miks loftu i klasyki

Elegancki apartament na Woli łączy elementy klasyki i loftowego sznytu w spójną, nowoczesną całość. Prestiżowa inwestycja Ochnik Development stała się punktem wyjścia dla architektów z pracowni Decoroom, którzy zaprojektowali mieszkanie pod kątem wynajmu krótkoterminowego. Wykorzystując walory zaakcentowane przez dewelopera, postawili oni na wysoką jakość, funkcjonalność oraz uniwersalny charakter wnętrz.

Architektki wnętrz z pracowni Decoroom, Lidia Czajkowska oraz Katarzyna Domańska miały do wykonania niełatwe zadanie. Musiały stworzyć przestrzeń, która będzie do wynajmu czasowego, zachowując przy tym klimat mieszkania i elegancki profil osiedla Dzielna 64. Poza wysokiej jakości wykończeniem i oszczędnym w formie wzornictwem apartament oferuje gościom funkcjonalne rozwiązania i przytulny klimat, zachęcający do powrotu w to miejsce.

Mieszkanie i jego wystrój zostały zaprojektowane tak by nie były zbyt narzucające się ale mimo wszystko podczas przebywania w nim ma się czuć przytulny, domowy klimat. W apartamencie zastosowano szereg rozwiązań ułatwiających wynajęcie go. W sypialni, mamy możliwość rozdzielenia typowego łóżka dla pary na dwa pojedyncze, co pozwala nam na wynajęcie go nie tylko z drugą połówką, ale również z przyjaciółmi. W pokoju sypialnianym efektowne są również wysokie okna zajmujące całą długość pokoju, dzięki czemu w słoneczny dzień widok skąpanego w świetle wnętrza mile zaskakuje wynajmujących.

Apartament na Woli został wyposażony w otwartą na korytarz i salon kuchnie. Łączy je nie tylko wspólna przestrzeń, ale również elementy wykończenia, takie jak drewno, metal i szkło oraz kolorystyka, która jest bardzo spójna – odcienie szarości i bieli. Wykończenie mieszkania wyróżniają szlachetne, głównie naturalne materiały i doskonała jakość. Na podłodze ułożono lite deski, a zastosowane płytki i gres pochodzą z Włoch. W salonie panuje bezpretensjonalna prostota o lekko surowym zacięciu soft loftu. Meble z litego drewna oprawiono w czarne metalowe ramy, nawiązując do industrialnych inspiracji, a szyku całości dodają nowoczesna sofa i fotel obite szmaragdowym aksamitem oraz klimatyczna lampa podłogowa. Dzięki wysokim oknom światło wpada z dwóch stron, co doświetla wnętrze i usprawiedliwia wykorzystanie ciemnych kolorów czy szlachetnych, nieco „cięższych” materiałów. Front i bok zabudowanej szafy w holu pokryto lustrami – ocierając się o neoklasykę, wyjątkowo dobrze współpracują one z loftową stylistyką. Wisienką na torcie jest łazienka. Została wykończona wykończona płytkami o delikatnej fakturze, a całość wystroju utrzymano w bieli i graficie, by nie przytłoczyć wnętrza.