Alana Leather Studio :: ponadczasowa klasyka

To co wyróżnia markę Alana Leather Studio to nieuleganie chwilowym modom, praktyczność, jakość i spersonalizowane projekty. Wszystkie produkty z rodzinnej pracowni galanterii skórzanej z Suwalszczyzny, powstają z szacunku i zamiłowania do skóry. Każda kolekcja to dopracowane w najmniejszym szczególe modele, które wpisują się w ponadczasową klasykę.

Alana Leather Studio to polska pracowania kaletnicza tworzona przez matkę i córkę, Annę Gryguć i Alicję Zimnicką. Powstała z doświadczenia w szyciu tej pierwszej oraz miłości do mody tej drugiej. – Mój ojciec był krawcem i stolarzem. Poszłam zatem w jego ślady i przez długi czas zajmowałam się szyciem płaszczy i kurtek. Nie było to jednak moje ulubione zajęcie. Kilka lat temu uszyłam sobie torebkę i odkryłam, że moja miłość należy do kaletnictwa. Od tego wszystko się zaczęło – mówi Anna Gryguć

Podział ról jest zatem prosty – Alicja Zimnicka projektuje, a mama wykonuje. I to wszystko w szwalni na rodzimej Suwalszczyźnie. Do tworzenia projektów używana jest najbardziej tradycyjna, trochę już zapomniana, skóra roślinnie garbowana. Sposób jej wyprawiania jest zachowany od setek lat i trwa ponad 3 tygodnie. Kolory wskazują na to, że oleje, którymi są wyprawiane skóry, pochodzą z przyrody. Są zatem naturalne, bez użycia chemicznych barwników. – Świadomość produktu jest dla nas bardzo ważna. Mama nigdy nie nosiła skóropodobnych produktów i to podejście przekazała też mnie. Naszą galanterię cechuje najwyższa jakość, ale też praktyczność i wygoda – tłumaczy Alicja Zimnicka.

To właśnie pragmatyzm i komfort były pretekstem do rozpoczęcia projektowania torebek w Alana Leather Studio. Są odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów i projektantek. Kolekcje nie są tworzone sezonowo i nie podążają za przemijającymi modami. Poszczególne modele są nieustannie udoskonalane i wprowadzane do sprzedaży przez cały rok.  – Nieuleganie zmiennym tendencjom nie oznacza, że nie śledzimy trendów. W naszych projektach można zauważyć modne elementy, np. wymienne paski, ale bardziej skupiamy się na komforcie i funkcjonalności. Modę przemycamy ukradkiem – dodaje Alicja Zimnicka.

Na początku roku w pracowni powstały nowe modele oraz zostały wprowadzone nowe faktury skór. Nową kolekcję cechuje minimalizm, ponadczasowość oraz wygoda, której tak pragną nowoczesne kobiety. Wśród propozycji marki znajdziemy proste geometryczne kształty, które idealnie podkreślą każdą stylizację zarówno elegancką do pracy, jak też bardziej luźną, casualową.

Produkty marki Alana Leather Studio dostępne są już na platformie Pakamera.pl!