Aksamit we wnętrzu

Aksamit oraz welur przeżywają od kilku sezonów swój wielki powrót. Nie mówimy tu tylko o ubraniach z tych materiałów, mowa tu również o rzeczach do domu! Aksamit we wnętrzu to aktualnie najgorętszy trend, który z pewnością szybko nie odpuści.

Aksamit, bądź też jego tańsza wersja, czyli welur to materiały, które dodają szlachetności i urokowi każdemu wnętrzu. Absolutnym hitem są sofy, fotele i pufy pokryte nimi. Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach o industrialnych, minimalistycznych klimatach, jak i tych wysublimowanych z lekko francuskim sznytem. Kolorami, które dominują są zieleń, granat i róż. Jednak w ofercie wielu marek znajdziemy całą paletę barw, dzięki czemu z łatwością dopasujemy meble do swojego wnętrza.

Aksamit we wnętrzu dodaje klasy, ale również nadaje mu głębi. Pięknie odbija światło, a do tego jest przemiły w dotyku. Również jest to bardzo praktyczny materiał. Dzisiejsza technologia zapewniła mu małą ścieralność i odporność na plamy!

Jeśli nie czujesz się osobą do końca przekonaną do tego typu materiałów, to zacznij od czegoś małego. Świetnym rozwiązaniem będą poduszki, które możesz ułożyć na kanapie dodając jej przytulności i wygody. Również możesz zainwestować w zasłony lub małą, wygodną pufę. Dzięki takim niewielkim elementom sprawdzisz jak czujesz się z aksamitem. My jesteśmy przekonani, że pokochasz to wszystko od pierwszego wejrzenia (i dotyku).

W poszukiwaniu inspiracji, koniecznie przejrzyj naszą galerię zdjęć, w której znajdują się wnętrza z aksamitnymi dodatkami i meblami.

źródło: pinterest.com