5 szybkich do: Ekodizajn x Targi Rzeczy Ładnych

Chwilę przed Targami Rzeczy Ładnych zaprosiliśmy kilku wystawców na krótką rozmowę. Pięć pytań, pięć odpowiedzi. Na pierwszy ogień idzie marka EKODIZAJN, charakteryzująca się minimalizmem, wykorzystaniem technik recyklingu i upcyclingu, no i – rzecz jasna – fantastycznym designem.

Kto jest odbiorcą Waszego produktu?

Obecnie większość naszych produktów trafia za granicę – głównie USA oraz Zachodnia Europa , Australii. Są to osoby prywatne – ceniąc proste projekty oraz aspekt ekologiczny i unikatowy charakter naszych produktów oraz firmy szukające ekologicznych upominków i gadżetów firmowych (część z naszych produktów np. kalendarze drewniane lub pudełka na CD/DVD jest doskonała do personalizowanych zamówień)

Zaczęło się hobbistycznie czy był to od zawsze przemyślany pomysł na pracę i biznes?

Ekodizajn powstał jako połączenie pasji i biznesu. W 2009 r Stworzyliśmy pierwsze produkty oraz koncepcję marki. W Europie działały już podobne showroomy , ale w Polsce musieliśmy  tłumaczyć o co nam chodzi z ekologicznym dizajnem 🙂 Dlaczego ważny jest nie tylko ekologiczny produkt, ale także jego uczciwa i lokalna produkcja, ekologiczne opakowanie oraz propagowanie działań przyjaznych środowisku.

Czym chcecie się wyróżnić na rynku?

Każdy nasz produkt spełnia 2 najważniejsze dla nas aspekty: jest prosty i minimalistyczny, oraz ma ekologiczny charakter (powstaje z naturalnych surowców lub w drodze recyklingu lub upcyclingu).

Jakie macie plany na rozwój marki?

Słuchamy naszych klientów i większość z nich chciałoby aby ekodizajn miał więcej produktów. Pracujemy nad nowymi produktami!

Co dają Wam, jako artystom, imprezy takie jak Targi Rzeczy Ładnych?

Nie mamy stacjonarnego showroomu – więc Targi to dla nas okienko na świat. Uwielbiamy naszych klientów i jest to najlepsza okazja do spotkania, wymiany pomysłów opinii. Targi to świetny zastrzyk energetyczny. Ze względu na bardzo mały zespół oraz ogrom prac prze świętami – nie planujemy udziału w innych targach w tym roku.  Tym bardziej serdecznie zapraszamy na TRŁ wszystkich, którzy znają lub chcą poznać nasze produkty, będziemy też pakować ekologicznie wszelkie produkty zakupione na targach! Czekamy na WAS!! 🙂

 

 

Produkty marki znajdziecie na Pakamera.pl