5 pomysłów na Vintage we wnętrzach

 Vintage to nigdy niegasnący trend w wystroju wnętrz. XX wiek obfitował w piękne wzornictwo, a my tęskniąc za tymi czasami przemycamy do swoich wnętrz ikony dawnej codzienności. Zobaczcie niezawodne patenty na vintage w domu.

Podstawą w tworzeniu miejsca w stylu vintage jest miksowanie dawnej atmosfery z nowoczesnością. Podpowiadamy jak w 5 krokach urządzić swoje mieszkanie w tym klimacie:

1. Odwiedzaj pchli targ

Można tamy wygrzebać piękne perełki za grosze. Stare obrazy, lampy, świeczniki, radia czy telefony. Zdarza się, że są one w świetnym stanie.

2. Odnów stare meble

Przy niewielkich nakładach finansowych można nadać nowe życie starym meblom. Po pierwsze jest to myślenie ekonomiczne i ekologiczne, a po drugie przynosi wiele satysfakcji. Fajnie przecież otaczać się meblami z duszą, które własnoręcznie odnowiliśmy.

3. Zainspiruj się filmami instruktażowymi DIY

Internet aż roi się od filmików do it yourself. Wiele osób przetestowało już styl vintage pod kątem zrób to sam. Krok po kroku podpowiadają jak wykonać proste ozdoby, zmienić wygląd starych mebli czy zmienić ich przeznaczenie.

4. Przeszukaj rodzinne skarby rodziców i dziadków

Oprócz odkrycia dawnych historii, odbycia miłych spotkań z bliskimi można wyłowić piękne meble z epoki. Sentymentalne bibeloty i rzeczy z odzysku w nowoczesnym wnętrzu mogą zyskać nowe wcielenia. Szkoda by niszczyły się w piwnicach i na strychach.

5. Zainwestuj w dawne grafiki, fotografie lub plakaty

Uzupełnieniem wnętrza mogą być ozdobione grafikami ściany. Świetną kopalnia inspiracji jest polska szkoła plakatu, kinowe postery czy graficzne wzory ściągnięte z materiałów i tkanin z tamtych lat.

 

Źródło zdjęć: Pinterest.