Nie macie czasem ochoty wyrwać się z miasta? Odpocząć, nigdzie się nie spieszyć, pooddychać? Wypoczynek z dala od gwaru i zatłoczonych kurortów jest idealnym sposobem na naładowanie akumulatorów. Moda na gospodarstwa agroturystyczne w Polsce stale się rozwija. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie 4 wyjątkowych miejsc, w których odpoczniecie na łonie przyrody, a gospodarze zadbają o wysoki standard usług i pyszne, regionalne potrawy.

Polna Zdrój
Jeżeli pragniecie zwiedzić urokliwe okolice Dolnego Śląska koniecznie zatrzymajcie się w siedlisku Polna Zdrój. Zabudowania mają wyjątkowo malownicze położenie, znajdują się bowiem na rozległej skarpie z widokiem na pasmo Karkonoszy. Pasją właścicieli jest kuchnia, a samo siedlisko ma status gospodarstwa ekologicznego. Niepowtarzalny urok, design, klimat oraz ciekawa kuchnia w stylu slow and free style – czego chcieć więcej?

adres:  Polna Zdrój, Polna 5, 59-610 Wleń

Siedlisko Sobibór
Celebruj życie, smakuj naturę” – to hasło to myśl przewodnia, która przyświeca gospodarzom Siedliska Sobibór. Z tęsknoty za spokojem, kawałkiem własnego świata i pachnącym lasem powietrzem kupili więc starą, zrujnowaną zagrodę i wyremontowali ją tworząc miejsce, w którym każdy poczuje się jak w domu.

adres: Siedlisko Sobibór, Sobibór wieś 30, 22-200 Włodawa

Siódmy Las
Siódmy Las to siedlisko położone wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Jest to miejsce, w którym połączono piękno przyrody i siłę natury z tradycyjną architekturą domów i wnętrz, zdrową żywnością i pożytecznym spędzaniem czasu – w siedlisku odbywają się bowiem przeróżne warsztaty: psychologiczne, artystyczne, literackie i kulinarne. Można tu uprawiać jogę, medytować czy zjeść śniadanie na oszklonej werandzie. Miejsce idealne dla miłośników świętego spokoju.

adres: Siódmy Las, Zawada 51, 24-160 Wąwolnica Polska

Folwark Bielskie
Folwark bielskie to urokliwe miejsce położone na Mazurach, niedaleko Giżycka. Odpoczniesz tutaj na hamaku, przy ognisku czy na piaszczystej plaży. Folwark urządzono w ciekawym, skandynawskim stylu – do dyspozycji gości oddana jest nowoczesna stodoła z przestronnymi pokojami i częścią wspólną. Musimy przyznać, że wygląda imponująco!

adres: Folwark Bielskie, Bielskie 6, 11-513 Miłki

tekst: Julita Szczepańska