Talerz nie do jedzenia

arent plates/Pakamera.pl
6 / 10

Moda na wieszanie talerzy na ścianie jest fascynującym zjawiskiem, które łączy w sobie elementy tradycji, kreatywności i nowoczesności. Ta nietypowa forma dekoracji ścian ma swoje korzenie w przeszłości, a jednocześnie znajduje nowe inspiracje we współczesnym świecie. Teraz przeżywa odrodzenie. Artyści coraz częściej sięgają po stare talerze i traktują ja jako kanwę do stworzenia zupełnie nowej opowieści. I musimy przyznać że jest ona super ciekawa. A stare przedmioty dostają w prezencie szansę na piękne drugie życie. 

Historia wieszania talerzy na ścianie sięga wielu wieków wstecz. Początkowo talerze były używane wyłącznie do podawania jedzenia, ale z czasem stały się także przedmiotami ozdobnymi. W bogatej kulturze chińskiej, na przykład, talerze były malowane i zdobione różnymi motywami artystycznymi. Często były one wystawiane na widok publiczny, nie tylko na stołach, ale również na ścianach jako forma ozdoby i wyraz artystycznego smaku.

W Europie wieszanie talerzy na ścianie zyskało popularność w XVIII i XIX wieku. Wielu zamożnych mieszkańców dekorowało swoje rezydencje zestawami porcelanowych talerzy, tworząc w ten sposób wspaniałe kompozycje. Talerze były umieszczane na ścianach w estetycznie uporządkowany sposób, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Ta tradycja ozdabiania ścian talerzami była szczególnie popularna w Anglii i Francji.

Współcześnie moda na wieszanie talerzy na ścianie przeżywa renesans. Obecnie jest to sposób na wyrażenie indywidualności i unikalnego stylu w wystroju wnętrza. Wieszane talerze stają się nietypową formą sztuki dekoracyjnej, która nadaje pomieszczeniom charakteru i oryginalności.

Współczesne inspiracje do wieszania talerzy na ścianie są różnorodne. Kreatywni projektanci i dekoratorzy wnętrz tworzą nowoczesne aranżacje, które łączą tradycję z nowoczesnością. Często stosowane są asymetryczne układy talerzy, różne kolory, wzory i tekstury, które nadają wnętrzom wyrazisty charakter.

Mistrzem w sztuce zdobienia talerzy jest Joanna, tworząca markę arent plates. Arent plates to autorski projekt w duchu zero waste, w którym wykorzystywane są używane talerze.  Projekty bardzo często są komentarzem do bieżących wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych. Joanna posługuje się prostymi, czasem wręcz prymitywnymi motywami, ogranicza kolory. Talerz jest dla niej obrazem, plakatem, dekorem.

 

Wieszanie talerzy na ścianie to nie tylko wyraz artystycznego podejścia do wystroju wnętrza, ale także sposób na eksponowanie i docenianie piękna codziennych przedmiotów. W ten sposób talerze stają się nie tylko funkcjonalnym elementem kuchni, ale również obiektem sztuki, który może przyciągać uwagę i wywoływać emocje.

Talerze vintage są wyjątkowe ze względu na ich historię i charakter. Często są one znalezione w second-handach, na targach staroci, bazarach  lub odziedziczone po poprzednich pokoleniach. Wcześniej służyły jako naczynia do jedzenia, ale teraz mogą odgrywać zupełnie inną rolę jako artystyczne elementy dekoracyjne.

Talerze vintage, które mogłyby zostać odrzucone jako nieprzydatne lub niepasujące do współczesnego stylu kuchni, otrzymują nowe życie. Zamiast trafiać na wysypiska śmieci, są ręcznie ozdabiane i przekształcane w niepowtarzalne dzieła sztuki na ścianach. Przekształcanie istniejących przedmiotów w coś nowego i funkcjonalnego to doskonały sposób na wyrażenie wartości zero waste i troski o środowisko.

Ręczne zdobienie talerzy daje możliwość wykorzystania kreatywności i wyrażania własnego stylu. Można używać farb, markerów, tkanin, a nawet kleju, aby stworzyć unikalne wzory, malunki czy cytaty. Ta indywidualna praca nad ozdobieniem talerzy sprawia, że każdy z nich staje się wyjątkowym przedmiotem, który dodaje charakteru i osobowości do pomieszczenia.

Moda na wieszanie talerzy na ścianie to wyjątkowy trend, który łączy przeszłość z teraźniejszością, tradycję z nowoczesnością i funkcjonalność z estetyką. Jest to doskonały sposób na personalizację i ozdobienie wnętrza, dodając mu unikalnego charakteru. Niezależnie od tego, czy wybierzesz klasyczne, eleganckie talerze czy nowoczesne i odważne wzory, wieszanie talerzy na ścianie staje się fascynującą formą wyrazu artystycznego w dzisiejszych czasach.

Talerze Arent plates kupisz tu: Arent Plates/pakamera.pl