30 drewnianych zabawek dla dzieci

Świat dziecka powinien być niemal nieustannie wypełniony zabawą. To właśnie poprzez zabawę brzdące uczą się najwięcej, poznają świat i rozwiązują pierwsze zagadki. Rozwój intelektualny i fizyczny malucha jest z nią ściśle powiązany.  Rolą rodzica jest wybór odpowiednich bodźców i pretekstów to tego aby bawić się codziennie, a nie od święta.

W dzisiejszych czasach pokoje dzieci są przeładowane. Półki ociekają kolorami, szafki wypełnione po brzegi prezentami urodzinowymi, w ilości znacznie przewyższającej zapotrzebowanie. Często dziecko nawet nie ma szansy wypróbować wszystkich. My rodzice raz na jakiś czas wpadamy do pokoju i robimy przegląd. Część  (ulubione) zostaje, reszta do oddania. Kolorowego plastiku nie da się uniknąć. Otoczenie, wpływ rówieśników mają ogromną moc i zawsze padnie prośba o różowego konika pony, lalkę barbie czy popularnego śmieciaka. Czasy nam jednak sprzyjają i wybór „tych fajnych” zabawek jest tak duży, że z pewnością maluch odnajdzie właśnie wśród nich te swoje ukochane, które zostaną z nim na lata i które przekaże dalej swoim dzieciom.

Zabawką nieśmiertelną są drewniane klocki. Wychowało się na nich kilka pokoleń. Pobudzają wyobraźnię w sposób wyjątkowy. Są praktycznie niezniszczalne. Na przestrzeni lat powstały liczne wariacje na temat tego klasycznego produktu.  Projekty pochodzą z różnych zakątków świata. Część z nich zbieramy w naszej selekcji najciekawszych drewnianych zabawek. Niestety nie wszystkie są dostępne w Polsce, ale w dobie internetu i sprzedaży wysyłkowej w zasadzie nie ma rzeczy niemożliwych.

Poniżej kilka linków prowadzących do polskich producentów wymienionych w naszym zestawieniu.

Pufki sensoryczne

Drewniana cukiernia

Ciężarówka z klocków

Wałki do ciastek we wzorki

Układanka płotek

Memory – dzieci świata

Łóżeczko dla lalek