W dniach 17-29 października odbędzie się 10. edycja Art&Fashion Forum by Grażyna Kulczyk. Poznański Stary Browar po raz kolejny stanie się miejscem kreatywnych warsztatów, spotkań ludzi świata mody, sztuki i technologii. Jak co roku jednym z najważniejszych punktów programu będą warsztaty New School, prowadzone dla grona 50 osób wybranych przez ekspertów i praktyków ze świata mody, designu i fotografii. Rekrutacja na warsztaty potrwa cały wrzesień, a wyłonieni w niej uczestnicy powalczą o nagrodę główną – staż w prestiżowym Central St. Martins College  of Art & Design w Londynie.

Art&Fashion Forum – 10. edycja

Twórczynią Art&Fashion Forum jest Grażyna Kulczyk, która stworzyła projekt będący unikalnym miksem warsztatów, spotkań oraz otwartych i innowacyjnych dyskusji na temat mody, sztuki i najnowszych technologii. Inspiracją dla wszystkich uczestników oraz gości tegorocznego wydarzenia będzie hasło przewodnie: „Different = Irreplaceable”. Kuratorem 10. edycji AFF jest SHOWstudio Nicka Knighta. Nick Knight to znany na skalę światową wizjoner obrazu, ikona w świecie sztuki, mody i nowych technologii. Funkcję dyrektora artystycznego sprawuje W P Onak, twórca agencji kreatywnej OCR Creations, autor wielu filmów i reportaży modowych.

Rekrutacja New School

Od 5 września trwa rekrutacja na warsztaty New School, będące od 10 lat kuźnią prawdziwych talentów i przepustką do wielkiego świata mody. Potrwa do końca września. Wśród odnoszących sukcesy absolwentów warsztatów AFF są m.in. Agata Bieleń, Anka Letycja Walicka, Jacob, Fashion PR Girl, Ewa Stępnowska, Elena Ciuprina, Robert Karger, Magdalena Linke, Pat Guzik, Monika Czesak czy Łukasz Bliński.

Wydarzenie jak zawsze odbędzie się w Starym Browarze w Poznaniu. „Korzenie i bogata historia Starego Browaru we wspieraniu kultury oraz sztuki czyni go idealnym miejscem dla tej wspaniałej inicjatywy promującej oraz inspirującej utalentowanych młodych ludzi w Polsce. Jesteśmy niezwykle dumni z roli gospodarza Art&Fashion Forum, szczególnie, że w tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz projektu.” – powiedział Marek Jakubiak, szef Real Estate, CEE Deutsche Asset Management.

Warsztaty New School

Jak co roku warsztaty New School w ramach Art&Fashion Forum przyjmują niezwykle praktyczny i kreatywny charakter. Poszczególne zajęcia odbędą się w dniach 17-28 października, a najlepszych uczestników poznamy podczas uroczystej gali – 29 października. Zajęcia w ramach New School prowadzone są przez wybitnych praktyków z Polski i ze świata, niejednokrotnie związanych z AFF od samego początku trwania projektu. W tym roku warsztaty będą odbywać się w pięciu kategoriach: projektowanie mody, projektowanie biżuterii, ilustracja mody, fotografia i pisanie o modzie.

Fashion Design – Mark Fast
Fashion Jewellery – Anna Orska
Fashion Illustration – Olka Osadzińska
Fashion Writing – Piotr Zachara
Fashion Photography – Adam Pluciński i Marta Wajszczyk

Na czym polega rekrutacja?

Zadaniem rekrutacyjnym jest stworzenie pracy w wybranej kategorii: projektowanie ubioru, pisanie o modzie, ilustracja, projektowanie biżuterii, fotografia, zgodnie z hasłem przewodnim wydarzenia. Decyzję o zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach New School podejmują mentorzy – prowadzący zajęcia, którzy wybierają do swojego zespołu po 10 osób. Aby powalczyć o miejsce w finałowej grupie, należy wykazać się w przygotowanej pracy kreatywnością, indywidualnością oraz oryginalnością interpretacji hasła „Different = Irreplaceable”.

Informacje o warsztatach: www.starybrowar5050.com/aff.