Zawadzki i Jankowska/Wiracki debiuty spod szyldu Niebieskiego Labelu

W sieci właśnie pojawił się pierwszy singiel od debiutującego duetu Jankowska/Wiracki we współpracy z wytwórnią Niebieski Label. “Zen” to utwór, który zapowiada nadchodzący album zespołu. To popowo-alternatywna historia o szczęściu z domieszkami jazzu i country. Posłuchaj!

Singiel „Zen” jest utworem promującym nadchodzący abym duetu Jankowska/Wiracki. Opowiada o czerpaniu szczęścia z prostych codziennych rzeczy, które nas otaczają. Singiel ten powstał wraz z basistą Dominikiem Jabłkowskim oraz perkusistą Bartoszem Nazarukiem.

Tomasz Wiracki
Kompozytor i pianista urodzony w Krakowie, autor muzyki do kilkunastu filmów. Tworzy ścieżki dźwiękowe także dla teatrów, muzeów czy mappingów na całym świecie. Czynny pianista, koncertuje solo, a także z wieloma składami znakomitych muzyków.

Mila Jankowska
Młoda wokalistka urodzona w Gdańsku. Swoje pierwsze kroki w muzyce stawiała jako aktorka musicalowa na deskach Teatru na Plaży w Sopocie. Pracuje jako aktorka, modelka i wokalistka.

O duecie
Duet Jankowska/Wiracki powstał spontanicznie, a sam album, o którym mowa powstał w przeciągu jednego miesiąca. Płyta jest efektem współpracy z wybitnymi muzykami takimi jak Dominik Jabłkowski (gitara basowa) oraz Bartosz Nazaruk (perkusja). Wokalistka i pianista wspólnie tworzą utwory w zawrotnym tempie, mając na koncie już kilka koncertów.

Zawadzki to kolejny mocny debiut spod szyldu Niebieskiego Labelu. Singiel “Przypadki” to wyjątkowa podróż w elektroniczne, taneczne klimaty lat 80’. Utwór powstał we współpracy z Arkiem Kłusowskim oraz Maciejem Sawochem. To również pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu artysty. “Przypadkom” towarzyszy również szalony i kolorowy teledysk.

Zawadzki o singlu:
Przypadki są dla mnie realizacją długo odkładanego planu, o którym myślałem że może być zbyt ciężki do realizacji. Nadszedł moment, że postanowiłem wziąć byka za rogi i nie odpuścić, bo nie na samych przypadkach w życiu można polegać. Przypadki to podróż w czasie do szalonych lat 80’, poszukiwaniu siebie i odwadze, by być tym, kim ma się ochotę być. Koloryt utworu ma na celu dodawać wiatru w żagle, by się nie oglądać za siebie, robić swoje z dystansem i uśmiechem na twarzy.

BIO:
Wokalista i aktor. Wielki fan jazzu, synth popu i piosenki aktorskiej. Studiował przy Teatrze Muzycznym w Gdyni Musical, gdzie rozpoczął drogę wokalną, następnie w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, gdzie została w nim zaszczepiona miłość do muzyki z tego gatunku. Powiązany z Teatrem Cracovia i zespołem Zawadzki & LONE, z którym tworzy i koncertuje w obszarach około jazzowych. Jego repertuar inspirowany jest twórczością takich wokalistów jak Jamie Cullum, Theo Hutchcraft, Stromae. Często łączy te brzmienia z klimatem lat 80’tych. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, z którego pochodzi singiel „Przypadki”.